Moje kecy

451 stupňů Fahrenheita 1966

18. května 2018 v 22:10 | Eliss
Varování: Článek může obsahovat, byť nechtěně, spoilery!
Tento snímek jsem viděla již před pěti lety, včera jsem si jej ale pustila znovu a opět mě z něj až nepříjemně mrazilo.
Četla jsem i knižní předlohu, kterou napsal skvělý spisovatel Ray Bradbury. Dojmy z knihy i z filmu jsou úžasné.
Hned na začátku mě zarazilo to, že titulky - kamera, režie - jsou odříkávány, ale nejsou vůbec psané, jak to bývá u jiných snímků. Toto má však svůj důvod. Atmosféru dotváří i barevné střídající se záběry na televizní antény, které působí stísněným dojmem.
Po titulcích následuje záběr na krásný hasičský vůz, na kterém hrdě cestují příslušníci požárního sboru. Kteří mají ale trochu jiný úkol než hašení požárů.
Jednotka hasičů začne ihned po příjezdu prohledávat dům. A hledá největší zlo, které tento systém zná. Knihy.
Psané slovo je totiž přísně zakázáno. A taková kniha se dá schovat velmi důmyslně! Třeba do toustovače,, do baru místo alkoholu nebo jako originální výplň televize. Knihy jsou pak likvidovány - a to ohněm, nejlépe plamenometem.
Mimochodem, 451 stupňů Fahrenheita je teplota, při které začíná hořet papír.
Hlavním hrdinou našeho příběhu je Guy Montag. Požárník, který je oddaný své práci, a nyní se mu dokonce přibližuje možnost povýšení. Má pěkný dům, krásnou ženu Lindu a pokud má volno, nejraději pečuje o trávník a večery tráví sledováním telestěny a "duchaplných" pořadů. Nebo "čtením" novin. Které jsou obrázkové a bez jediného písmenka.
Jeho rutinu a spokojený život však přeruší setkání s mladou učitelkou v mateřské školce Clarissou.
Montaga zaujme její otevřenost. A položí mu důležitou otázku. "Čtete knihy, které pálíte?"
Odpoví, že samozřejmě ne. Je to přeci zakázané.
Jejich cesty se rozdělí, ale Montag nemůže na Clarissu zapomenout. A také na její otázku. Proto jednoho dne neodolá, a jednu knihu si tajně schová do tašky. Doma ji pro změnu skryje ve ventilaci a v noci, když manželka usne, si jde číst.
Pozná úžasný svět, který je skrytý v knihách. A nezůstane jen u jedné jediné knihy.
Montag si je vědom toho, v jakém nebezpečí se ocitá, ale copak může přestat poznávat krásný svět literatury?
Práce jej pomalu přestává naplňovat, a těší se z nového sblížení s krásnou Clarissou... Jak ale mohou skončit rebelové proti zbytku světa?
Výsledek obrázku pro Fahrenheit 451
Než jsem viděla film, četla jsem knihu. Která mě uchvátila. Film je ovšem také dobrý, předlohy se drží vcelku věrně.
Dokázali by jste si představit svět, ve kterém nejsou žádné knihy? Není uznáváno psané slovo, jen obrázky? Nemohla bych žít v takovém světě. Vźdyť přece psaný text a knihy jsou nejen důležité, ale i krásné!
Při scénách s pálením knih mnou zmítaly nepříjemné pocity. Ono vidět díla jako Lolita, Jana Eyrová, Pýcha a předsudek, dokonce i Osudy dobrého vojáka Švejka, jak hoří na popel, není zrovna veselé.
V životě bych knihu nevyhodila, natož zapálila. Pálení knih je největší zločin proti intelektu.
Film se mi líbil, ale pevně doufám, že zůstane jen science fiction a nikdy, nikdy se jeho hrůzné ztvárnění nepromítne do reálného světa.
Už i to, že spousta mých vrstevníků nikdy nepřečetla jedinou knihu, je velmi smutné. Nevydržím bez čtení ani jediný den - musí mi být hodně zle, abych si nečetla. A to se mi stalo jen dvakrát v životě.
Film je na svou dobu pěkně ztvárněný, chválím i povedené triky a realistické dialogy.
Na čsfd.cz má film aktuálně 79 procent, která jsou zasloužená. Snímek nenudí, dialogy jsou zajímavé a duchaplné, dočkáte se citací z některých zajímavých děl a uvidíte svět takový, jaký by nikdy neměl být.
Mohu film i knihu velmi doporučit. I přes délku stopáže 112 minut uběhne neskutečně rychle. A zanechá velký námět k přemýšlení. A vůbec nevadí, že snímek je starý více než půl století. Právě naopak.
A co Vy? Viděli jste film, nebo jste četli knihu? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro 451 stupňů fahrenheita

Český den proti rakovině

16. května 2018 v 11:15 | Eliss
Dnes mám volno ve škole, protože spousta předmětů, na které chodím, odpadla z důvodu konání maturitních zkoušek.
Studuji kuchaře - číšníka, a protože mám již hotový obor pekař, chodím jen na odborné předměty.
Přesto jsem ale ráno vstala dřív a vyrazila autobusem do města, abych si dala v kavárně nějakou dobrou snídani a můj oblíbený anglický snídaňový čaj.
Domů jsem měla v plánu jet v devět hodin, takže jsem musela trochu pospíchat, abych to stihla.
Při odchodu z kavárny jsem prošla přes náměstí. A v tom jsem zahlédla dva žáky ze školy, které znám od vidění, možná jsme spolu párkrát prohodili pár slov na praxi.
A také jsem si všimla, že na sobě mají žlutá trička a v ruce drží letáčky. Oba si mě hned všimli a začali na mě mávat.
"Jé, ahoj, pojď za námi, prodáváme tady kytičky!" Šla jsem tedy k nim a zeptala jsem se, co že to tedy prodávají.
"Dnes je český den proti rakovině. Prodáváme tady ty kytičky, a výtěžek půjde Lize proti rakovině. Za chvíli máme zkoušky a ve škole se toho už moc nedělá, tak jsme se zapojili."
Kytička stála dvacet korun. Řikala jsem si, že to mi už asi nevyjde, přeci jen sebou moc peněz navíc nenosím a vždy mi zbydou jen drobné.
Ale nakonec jsem vyhrabala v peněžence čtyři pětikoruny. Poslední. Pěkná náhoda, že?
Peníze jsem vhodila do kasičky a dostala jsem žlutou připínací kytičku a letáček. Ten jsem si po cestě domů v autobuse přečetla.
Týká se zejména rakoviny tlustého střeva a konečníku. V celé České republice se objeví ročně téměř 8000 případů, a bohužel více než polovina pacientů zemře jen proto, že podcenili prevenci a přišli k lékaři příliš pozdě.
Přitom od roku 2000 jsou lidem od 50 let posílány zvací dopisy k absolvování jednoduchého testu na skryté krvácení ze stolice. A navíc od 50 let máte nárok na jedno vyšetření ročně zdarma! Tak proč toto nebolestivé vyšetření nevyužít?
Bohužel na vyšetření se dostaví jen 30% oslovených lidí. Není to škoda?
Pokud budu mít v pozdějším věku možnost, rozhodně se tohoto vyšetření zúčastním. A jsem ráda, že jsem alespoň dvacetikorunou mohla přispět na dobrou věc.
Liga proti rakovině Praha šíří nádorovou prevenci, zlepšuje kvalitu života onkologických pacientů a podporuje onkologický výzkum.
Pokud jste si nestihli koupit kytičku, je tu možnost poslání dárcovské SMS a koupě tzv. e-kytičky. Stačí na číslo 87 777 poslat SMS ve tvaru DMS KVET 30 a cena této zprávy je 30 korun, a Liga proti rakovině obdrží 29 korun.
Tak co, koupíte si kytičku, nebo pošlete dárcovskou SMS? A co si o sbírkách pro prevenci nemocí myslíte?
Napište mi do komentářů! Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Český den proti rakovině

Knižní recenze 77 Maigret a sobotní návštěvník, Maigret a případ slušných lidí

14. května 2018 v 19:38 | Eliss
Autor: Georges Simeon
Žánr: Krimi
Mé hodnocení: 75%
Obsah: Maigret a sobotní návštěvník se týká jednoho podivného návštěvníka na nábřeží Zlatníků.
Několikrát týdně pravidelně sedává před kanceláří Maigreta s tím, že s ním potřebuje mluvit. Než se k němu však Maigret dostane, muž pokaždé zmizí.
Toho sobotního večera Maigret skončí v práci o něco dříve a těší se na sledování filmu a dobrou večeři s manželkou.
Když však přijde domů, čeká na něj překvapení. Paní Maigretová mu sdělí, že v obýváku na něj čeká cizí muž.
A není to nikdo jiný než podivný návštěvník čekárny!
Představí se jako Léonard Planchon a začne Maigretovi vyprávět podivný příběh. O tom, jak chce zabít svou ženu a jejího milence. Léonard vlastní malou malířskou firmu, a manželčin milenec Prou je dokonce jeho podřízený.
A protože Léonard je povahou dobrák a introvert, nechává se od své ženy a milence šikanovat, až jej nakonec vykážou na staré lehátko v obýváku. A to vše snáší jen kvůli své milované dceři Isabelle.
Maigret však nerozumí tomu, co po něm Léonard požaduje. Má jej snad zatknout za myšlenky na vraždu? Nebo chce jen radu a pochopení?
Muž brzy v rozpacích opouští Maigretův byt. Tomu však nedá příběh sobotního návštěvníka spát a je jisté, že se pokusí mu pomoci. Jen jestli pro někoho nebude již příliš pozdě...
V Maigretovi a případu slušných lidí je Maigret přivolán k záhadnému úmrtí Reného Josselina, bývalého majitele podniku vyrábějícího papírové krabice, který se rozhodl odějít do penze. A aby měl úplný klid, prodal firmu svým dvěma bývalým podřízeným.
René je nalezen ve svém bytě v křesle, zastřelen dvěma ranami z revolveru. Jeho manželka s dcerou byly v divadle, takže mají neprůstřelné alibi.
Kdo však mohl chtít zabít muže, který neměl nikdy s nikým konflikty a byl přímo předlohou pro dokonale slušného člověka?
Maigret rozplétá klubko událostí a brzy zjišťuje, že nic není takové, jaké se to na první pohled zdá...
Hodnocení: Mé již několikáté setkání s Maigretem, a znovu velká spokojenost.
Při čtení prvního příběhu jsem si hned na začátku říkala, že zápletka je přece jasná, že mě nic nemůže překvapit. Ale to jsem se mýlila! Opět velmi zajímavé budování zápletky a nečekané odhalení souvislostí a postupné odkrývání kostry případu. Příběh opět nezklamal.
Maigret a případ slušných lidí je také velmi zajímavý. Líbí se mi, jak si Maigret dovede za každé situace udržet důstojnost, ale přitom neztrácí nic ze svého cítění s obětmi i pachateli. Při čtení Maigretových příběhů mám zvláštní pocit nostalgie, a velmi ráda se ke svému oblíbenému detektivovi vracím.
Rozhodně mohu doporučit všem milovníkům staré dobré detektivky.
A co Vy? Máte knižní dobrodružství s Maigretem, nebo jeho filmové zpracování?
Napište mi do komentářů! Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Maigret a sobotní návštěvník

Výzva - Psí svět a my

12. května 2018 v 10:11 | Eliss
Tímto článkem se účastním výzvy od Kitty z blogu diviznacka.blog.cz. Doufám, že se Vám článek bude líbit a zapojíte se do výzvy také!
Ležím pod peřinou, stulená do klubička. Poslouchám přitom její pravidelný dech. Najednou se intenzita dýchání změní a ozve se zamrčení. Je vzhůru! Moje panička přežila noc v pořádku!
Rychle se deru z peřiny ven, obejdu paničku a skáču jí na hrudníček. Ahoj, paničko, dobré ráno! Venku už je světlo, tak to se mnou musíš jít čurat a dát mi do misky něco moc dobrého!
Panička se směje, hladí mě po hlavě, říká mi, že jsem její zlatíčko. Radostně jí olíznu obličej, vrtím ocáskem a skáču dolů z postele. A neodpustím si krátké štěknutí.
Tak už vstávej, paničko! Musím čurat! A panička konečně vstává, bere si na sebe mikinu a jdeme ven.
Venku to já mám moc ráda! Je tam travička, na kterou čurám, spousta nových vůní a někdy je tam i Arny, můj kamarád od sousedů! Abyste rozumněli, já nemám pejsky moc v lásce. Ale Arny je menší než já, tak se ho vůbec nebojím. Ale na cizí pejsky já štěkám! I na cizí lidi, aby náhodou někdo z nich nechtěl ublížit paničce! Ať si na mě všichni dávají pozor!
Po chvilce čmuchání si vybírám místo před velkým obrem, kterému panička říká auto. Auto je taková pěkná věc. Když je doma paniček, všichni do toho auta vlezeme a auto nás přemístí do obchodu. Obchod je fajn, paničci si z něj vozí maso a jiné dobroty zabalené v různých obalech! A mě někdy také něco dobrého koupí! Nejraději mám Schmackos, ten já už poznám, a vždycky si na něm moc pochutnám!
Vykakala jsem se před tím autem. Panička se trochu mračí, bere moje hovínko do sáčku a nese ho domů, kde ho hodí do veliké roury a hovínko plave pryč. Nejde mi do hlavy, proč nosí panička moje hovínko domů?
Když se totiž vykakám doma, hrozně křičí! Ale musím se pochlubit, že jsem moc hodná! Už dva roky doma nekakám ani nečurám. Když jsem byla menší, zničila jsem čuráním celý koberec, a paniček se moc zlobil! Tak jsem se naučila, že musím vždycky ven, a to i když venku spapám hodně trávy a chce se mi blinkat.
Po příchodu domů mi panička konečně dává do misky dobrotu. Říká tomu psí paté. Je mo jedno jak se to jmenuje, ale je to moc dobré!
Najím se a vracím se do postele. Panička chce ještě spát, ale vždyť už je den! Už se nemá spát!
Skáču z postele a beru si gumového pavoučka. To je moje nejoblíbenější hračka! Panička někdy přijde domů, v tašce má nějakou gumovou nebo plyšovou věc, a to je pro mě! Jenom pro mě! Mám moc ráda svoje kamarády.
Vracím se za paničkou a když pavouka pořádně zmáčknu, dělá legrační zvuky! Ale panička je někdy po ránu protivná.
Říká mi: "Žofinko, panička chce spinkat. Bež si hajnout!" Takže já se jmenuji Žofie. Nejčastěji mi říkají Žofinko, ale když zlobím, jsem Žofie nebo dokonce Žofina! Ale já moc nezlobím. Asi před rokem jsem paničkovi snědla snídani, když šel na tu místnost, kam dávají moje hovínka. Udělal si vajíčka s voňavým salámem! No rozumíte tomu, že jsem to musela sníst. Nechal mě tam s tou dobrotou úplně samotnou!
Paniček se moc zlobil, křičel a dokonce mi dal trochu na zadek. Bylo mi to líto, pak jsem se šla paničkovi omluvit.
Od té doby vím, že co je na stole, se nejí! Jen pokud mi paničci dají sami.
Ale panička má dnes dobrou náladu. Hraje si se mnou, háže mi pavoučka po ložnici a něco zajímavého mi povídá.
Že paniček se už brzo vrátí z ciziny a bude si s námi hrát. Pániček, toho mám taky moc ráda! Když se vrací domů z práce, někdy ho radostí trochu počuram. Ale páníčkovi to nevadí.
Říká mi, že jsem jeho Žofinka, jeho miláček! A já schválně panička olizuji po obličeji, aby to viděla panička, jak se máme rádi!
Ale panička se tomu jen směje.
Během dne panička vaří něco dobrého. A já sedím v kuchyni na židli, na své podušce a hlídám, co s tím masem provádí!
Někdy dostanu kousíček tlustého za odměnu. Že jsem hodná a neštěkám.
Když je jídlo hotové, panička se nají, mě dá taky něco dobrého a po jídle jdeme ven. Dostanu takovou věc, které se říká vodítko.
To já mám tuze nerada, ale zase na druhou stranu i ráda, protože to znamená, že jdeme na procházku!
Dnes panička bere velkou tašku s věcmi, kterým říká odpadky a vysvětluje mi, že je musíme dát do kontejnerů s tříděným odpadem. Co je třídit, to tedy nevím, ale některé ty věci krásně voní po jídle!
A konečně jsme venku! Všde je spousta travičky, kde můžu čurat. Po cestě potkáváme cizí lidi, a na ty já štěkám. Nikdo cizí se nesmí k mé paničce ani přiblížit! Někdy se mi smějí a říkají, že jsem malý zabiják.
Panička háže věci z tašky do těch velkých beden, což jsou kontejnery. Ještě že tam někdy nehodí i mě!
Ale to by mi panička neudělala. Má mě moc ráda a já ji také.
Když se vrátíme domů, panička myje nádobí a pak si sedne do křesla před velkou černou věc. Tu zapne, a jsou na ní hýbající se obrázky! Někdy tam dokonce slyším i štěkat pejsky!
Ležím s paničkou, která mě objímá jednou rukou, a pomalu usínám. Na necelý prožitý den je to spousta dobrodružství, no ne?
PS: To na té fotce jsem já! Paničce se tato fotka moc líbí, říká, že se na ní tvářím jako ten největší zabiják.
To bude pro dnešní článek vše. Doufám, že se Vám líbil. Těším se na Vaše komentáře a doufám, že se do výzvy u Kitty zapojíte také!
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥ a Žofinka!

Neskutečný hyenismus

10. května 2018 v 13:02 | Eliss
Brzy to bude již sedm let, co zemřel můj táta. Bylo mi pouhých sedmnáct let, a byla to ta největší rána v mém životě.
Čas sice rány trochu zacelí, ale nejde úplně zapomenout. A ani nechci zapomenout na krásné okamžiky strávené s tátou.
Každý měsíc zajdu alespoň jednou na hřbitov, koupím tam třeba věnec, ale nejvíce jsem si oblíbila různé kamenné dekorace - andělíčky, srdíčka nebo různá zvířátka.
Někdy koupím jen obyčejnou svíčku, ale mám ráda ten rituál, že alespoň něco donesu. Tátu jsem měla velmi ráda a toto je poslední věc, kterou pro něj můžu udělat.
V březnu jsem koupila malou sošku andělíčka a dala ji na hrob.
Dnes, protože jsem měla kontrolu u lékaře a nešla jsem do školy, jsem procházela obchůdky, a do očí mi padlo krásné kamenné srdíčko. Nebylo moc drahé, tak jsem jej koupila. Prodavačka mi jej ještě zabalila do papíru. Což bylo moc milé.
Hřbitov máme až na kraji města, a je to pěkný výšlap.
Po příchodu na hřbitov jsem musela ještě zdolat docela příkrý sráz. Hned naproti hrobu mého táty je pohřbená jedna stará cikánka. Její místo posledního odpočinku je opravdu nevkusné. Celý je pokrytý umělými květinami, které jsou již špinavé, polámané a nepěkně vybledlé. Opravdu, katastrofa.
Ale to jsem trochu odbočila. Při pohledu na tátův hrob mě něco zarazilo. Zprvu mi to nedocvaklo.
Vytáhla jsem z batůžku srdíčko a chystala se jej položit k náhrobku, když v tom mi to došlo. Nebyl tam ten andělíček.
Zamračeně jsem se podívala i za květináč s fialovou rostlinkou, ale nic. Nebyl ani v přihrádce na svíčky.
Moje babička chodí na hřbitov každý druhý den. Tak jsem jí tedy zavolala, a ptala jsem se, co se stalo s tím andělem.
Babička byla celá udivená. Žádného anděla tam vůbec neviděla.
Možnost, že by jej shodil vítr, je prakticky nulová, a na jiný hrob jsem ho taky nepoložila, to jsem si jistá.
Můj závěr je ten, že anděla někdo ukradl ještě ten den, kdy jsem jej dala na hrob.
A já si říkám. Co je to za člověka, který něco ukradne z cizího hrobu? Která - s odpuštěním - svině - si toto dovolí? Každému, kdo toto udělá, bych nechala useknout obě ruce. Aby to už víckrát neudělal.
Pokud jdu hřbitovem a vidím, že něco je převržené, spravím to do původní polohy.
Ale v životě bych si nedovolila z místa posledního odpočinku něco odcizit. Tito lidé jsou pro mě odpornými hyenami. Jak může někdo drze položit na hrob svého blízkého něco ukradeného? Nebo si to vzít domů?
Babička mi volala asi za hodinu, že je na hřbitově, a srdíčko tam leží. Schválně jsem jej dala trochu za květináč, aby nebylo tak nápadné. Doufám jen, že tam vydrží...
Je mi opravdu smutno z toho, že někteří lidé jsou tak odporní. Už abych měla strach na hrob něco pěkného koupit.
A to jsem zrovna dnes měla podivné, velké nutkání se na hřbitov vypravit. Možná mi tak táta dával najevo, že něco není v pořádku, a mám se přijít podívat...
Je mi opravdu smutno z lidí, kteří se takto chovají. Ale každému se jeho chování jednou vrátí...
Co si o tomto myslíte Vy? Stalo se Vám něco podobného? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný slunečný den, Vaše smutná Eliss ♥
Výsledek obrázku pro kamenné srdce

Knižní recenze 76 Alfa

8. května 2018 v 9:18 | Eliss
Autor: Jasinda Wilderová
Žánr: Erotický, Romantický
Mé hodnocení: 40%
Obsah: Kyrie St. Claireová přišla o práci, jelikož ji její nadřízený sexuálně obtěžoval.
A to je to nejhorší, co se jí mohlo stát. Její mladší bratr studuje na univerzitě, kde není školné zrovna levnou záležitostí, a navíc musí platit obrovské částky za svou mámu, která je v sanatoriu pro duševně nemocné.
Máma onemocněla po smrti Kyriina otce, který byl zavražděn neznámým pachatelem. Kyrie tak převzala odpovědnost za chod domácnosti a péči o své dva příbuzné.
Ale jak to udělá, když přišla o práci? Navíc po příchodu domů zjistí, že jí odpojili elektriku. Pekelná smůla...
Při procházení pošty ji však čeká velké překvapení. V obyčejné bílé obálce najde šek na deset tisíc dolarů! A na řádku pro poznámku je jen jediné slovo: Ty.
A tak to jde každý měsíc. Stejná obálka se stejným šekem.
Po roce však kdosi zaklepe na dveře. Nastal čas splatit dluh. Kyrie se nechá odvězt neznámým mužem na letiště, a ocitá se v novém, luxusním prostředí. A seznamuje se i se svým dárcem šeků, tajemným Rothem.
Co je zač, proč si vybral právě Kyrie a co vše po ní bude chtít na oplátku? To se po přečtení knihy velmi brzy dozvíte!
Hodnocení: Knížku jsem si vypůjčila od své nejlepší kamarádky. Je také velká čtenářka, ale má úplně jiný vkus než já.
Čte převážně jen romantické, nebo erotické romány. Já tento styl nemusím, přesto jsem si po dlouhém pátrání v její knihovně vybrala tento titul.
No, a místo erotického románu se mi dostalo sci-fi s prvky erotiky a románu. Chápu, že v sexu se dá experimentovat a zkoušet vše možné. Ale Alfa je prostě příliš nereálná.
A ono je také únavné dokola číst o výkřicích slasti, velkém vyvrcholení nebo obrovských rozměrech Rothovy chlouby.
Za mě opravdu ne. Ale kniha si své čtenářky určitě najde, zvlášť v kategorii patnáct a méně let. Věřím tomu, že kdybych byla na základní škole, knížku bych zbožňovala.
Takhle tedy musím dát hodnocení pod padesát procent.
A co Vy? Máte rádi erotické romány? A četli jste Alfu? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro alfa jasinda wilder

Triangle 2009

5. května 2018 v 14:37 | Eliss
Upozornění: Článek může obsahovat mírné spoilery!
Většinou na filmy moc nekoukám. Sáhnu raději po knize, a když už si pustím nějaký film, většinou ze žánru horor nebo sci-fi.
Ale dobrých hororů je docela málo.
Proto se ráda nechávám inspirovat internetem, různými recenzemi nebo žebříčky nejlepších hororů.
Na jednom serveru jsem narazila na stovku nejlepších hororů, a Triangle zaujímal 58. pozici. Řekla jsem si, že to není úplně špatné, a film jsem si naslepo stáhla bez hledání jakýchkoliv informací.
Na začátku filmu se seznamujeme s Jess. Jess je svobodná matka, sama vychovává autistického synka Tommyho a je na ní znát, jak je z péče o synka unavená.
Proto se rozhodne strávit víkend na lodi se svým starým přítelem Gregem a jeho přáteli, manželským párem Alicí s Viktorem a mladou dívkou Heather.
Jess se hned na začátku plavby necítí dobře, zdá se jí podivná noční můra a nemůže se zbavit pocitu, že je něco hodně špatně.
Vše probíhá zcela idylicky, až do chvíle, kdy se na jasné slunečné obloze jakoby odnikud vynoří bouřkový mrak a spustí se obrovská bouře s přívalovým deštěm.
Všichni se naštěstí stihnou schovat do podpalubí, jenže loď se převrhne. Naštěstí se jim podaří vyšplhat na převrácenou stranu lodi. Co však bude dál? Uprostřed moře, s žádnými zásobami, a navíc Heather pravděpodobně zemřela pod mořskou hladinou...
A po několika hodinách se šťastnou náhodou přibližuje obrovský parník, který vypadá velice tajemně a starodávně.
Když se přiblíží až na dosah, partička se rozhodne na parník seskočit, promluvit si s kapitánem a kontaktovat pobřežní hlídku.
Jess a její špatné tušení je intenzivnější, navíc má podivný pocit, že už na lodi byla. Jak je to možné?
Vnitřek lodi je nádherný, včetně prostřených stolků a velké spousty exotických potravin.
Ale všem vezme brzy chuť k jídlu fakt, že loď je úplně opuštěná, zdánlivě ji nikdo neřídí, ale přece se zdá, že tu někdo je.
A brzy o sobě ten někdo dá velice hlasitě vědět...
Související obrázek
Čekala jsem od filmu něco úplně jiného. Při připlutí obrovského parníku jsem doufala v zbloudilé duše mrtvých na palubě nebo útočiště kanibalů, toto se však nevyplnilo.
Ale nevadí. I tak se nejedná o špatnou zápletku, ačkoliv jsem si film několikrát posunula zpět a v ději jsou velké logické trhliny.
Najde se tu několik dobrých lekaček, krvavé scény s litry červené tekutiny nešetří, a herci jsou ucházející.
Velmi sympatická mi byla hlavní hrdinka v podání Melissy George. zbytek obsazení je průměrný, ale není to žádná katastrofa.
Film zaujme ty, co mají rádi tajemné mysteriózní filmy a cákance krve.
Osobně jej hodnotím tak padesáti procenty a doufám, že mé příští setkání s mysteriózním žánrem proběhne lépe.
A co Vy? Viděli jste tento snímek? A máte rádi mysteriózní filmy? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný slunečný zbytek víkendu, Vaše Eliss ♥


Ve škole

3. května 2018 v 14:17 | Eliss
V současné době studuji učební obor kuchař - číšník, a jsem v prvním ročníku. Jelikož mám ale už hotový obor pekař, nemusím chodit na všechny předměty ve škole - čeština, matematika - ale jen na odborné, jako je technologie nebo stolničení. Vyhovuje mi to, protože v týdnu když mám školu mi vyjde spousta volna. Sice mi někdy trochu vadí, že například ve středu musím na další předmět čekat dvě hodiny, ale vždycky se nějak zabavím.
Například tím, že chodím za paní recepční, která sedí v kukani u vchodu do školy a otvírá dveře.
Nastoupila do školy teprve od září, protože recepční před ní šla do důchodu. Ráda si s ní povídám, ale někdy mi přijde, že mluví až moc.
Včera jsem měla také dvě hodiny čas, tak jsem se znovu vydala na recepci. Když jsem odcházela ze třídy, stavila jsem se ještě na toalety. Při odchodu z nich jsem znovu prošla kolem své třídy. A zrovna před ní stála recepční s mým spolužákem a o něčem se dohadovali. A jéje, řekla jsem si, zase nějaký průšvih.
Počkala jsem na lavičce před recepcí, až se recepční vrátí.
Když přišla, sedla jsem si za ní, chvíli jsme si povídali o počasí, a pak jsem se zeptala, co že to tam řešila na chodbě.
"No představ si, Dan zase chodí po škole v botech. Přitom máte nosit papuče. Tvrdil mi, že mu papuče někdo ukradl ze zamčené skříňky. To se nestydí, takto mi lhát do očí?"
Ve škole opravdu musíme nosit papuče. Pokud je někdo nemá, musí si koupit nebo půjčit na recepci návleky. Ale ono je opravdu lepší vzít si ty papuče, protože víte, jak po těch sedmi hodinách v botách musí ty nohy vonět?
Dan tedy papuče nemá, a chodí si jako obrovský machr v botech. A myslí si jak je cool. Ne, opravdu není.
Recepční spustila příval stesků nad dnešní mládeží a konkrétně i mládeží ve škole. O tom, jak jí utíkají o přestávkách kouřit, ačkoliv je to zakázané. O tom, jak je dnešní doba čím dál horší, a co asi z dnešních mladých vyroste?
Na jednu stranu se nedivím. Soužítí ve třídě s lidmi, kterým je patnáct, šestnáct let, je někdy opravdu nesnesitelné.
Jsou neskutečně sprostí - a to i šikovné pěkné holky - arogantní a drzí i na učitele.
Naše třídní učitelka je hodná. Ale až moc. Byla jsem svědkem toho, jak ji jeden klučina poslal do pr****, a ona mu na to vůbec nic neřekla, absolutně to přešla. Je to však správné? Myslím, že rozhodně ne.
Já být na jejím místě, tak už hocha za ucho vláčím do ředitelny.
Ale jak říkala paní recepční: "Dvojky, trojky z chování jim nevadí. Pomohlo by, kdyby dostali pořádně přes hubu."
Ano, ale pokud učitel vztáhne ruku na dítě, koleduje si o velké problémy.
Když jsem byla na základce, jeden náš učitel zfackoval romského kluka. A přišel o práci.
Je chyba ve výchově, nebo je dánou dobou, že z některých mladistvých rostou spratci? Nebo to tak bylo vždycky?
Ve své třídě se opravdu necítím dobře a jsem ráda, když "vypadnu" pryč. Byla jsem také v pubertě zdivočelá, ale nikdy bych si nedovolila být sprostá na učitele.
Před nějakou dobou proběhlo internetem video, na kterém žáci střední školy psychicky šikanovali starou učitelku. To už není projevem puberty, to je vyloženě krutost.
Co ale může vyrůst z mladých lidí, kteří jsou zlí k sobě navzájem?
Co si o tomto chování myslíte Vy? Připadá Vám chování mladých lidí stále horší, nebo si to lidé jen namlouvají? A měli by být ve školách fyzické tresty? Napište mi do komentářů!
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Student s mobilem

Knižní recenze 75 Nízký tlak

1. května 2018 v 15:14 | Eliss
Autor: Sandra Brown
Žánr: Krimi, Drama, Romantický
Mé hodnocení: 80%
Obsah: Bellamy Priceová před několika týdny dopsala svůj román, který se okamžitě stal bestsellerem.
Což Bellamy nese kupodivu s nelibostí. Napsala totiž svůj autentický zážitek z dob dospívání, kdy byla její sestra Susan zavražděna zrovna v době, kdy celá její rodina oslavovala den Obětí války v Austinu, do kterého zasáhlo tornádo.
Vrah dokázal využít větrné smrště, zamést po sobě jednoduchým způsobem všechny stopy a zanechat zhanobené Susanino tělo uprostřed chaosu.
Vzpomínky Bellamy na důležité okamžiky toho dne jsou zastřeny neproniknutelnou mlhou, kterou nedokázal ani čas poodkrýt.
Ve své knize toto místo tedy úmyslně vynechala. Najednou však začnou Bellamy chodit výhružné dopisy, dokonce najde v krásně zabaleném balíčku mrtvou myš.
Bellamy musí znovu obnovit bolestné vzpomínky, náhodou se setká s bývalým přítelem své sestry, Dentem, a společně se pokusí vypátrat osmnáct let staré tajemství...
Některá tajemství by však měla zůstat skryta, protože jejich odhalení může být velmi bolestné...
Hodnocení: Knihu jsem si půjčila v knihovně. Autorku Sandru Brown mám ve velké oblibě - zvlášť její kriminální romány.
Tato kniha se četla velmi dobře i přes více než 400 stran, ani na chvíli nenudí a je plná napínavých situací.
Charaktery postav jsou uvěřitelně a civilně napsané, dialogy mezi postavami jsou přirozené a romantické vsuvky jsou pro mě, jakožto pro člověka nesnášející romantiku, celkem snesitelné.
Odhalení identity vraha na konci mě nesmírně šokovalo, opravdu jsem to nečekala! Což je velké plus.
Rozhodně hodnotím knihu velmi pozitivně, a brzy si od Sandry Brown zase něco přečtu! Mohu doporučit všem milovníkům kvalitní moderní detektivky.
A co Vy? Máte rádi autorku Sandru Brown? A četli jste tuto knihu? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Nízký tlak Sandra

První den na brigádě

29. dubna 2018 v 21:08 | Eliss
Moje první brigáda proběhla před třemi lety. Tehdy jsem hlídala postiženého desetiletého klučinu.
David je autista, ale s obrovským srdcem, a nikdy jsem s ním neměla žádný problém. Šlo jen o to na něj dohlédnout, když byl dlouho venku, ohřát mu jídlo nebo mu připomenout, že se musí převléknout, pokud je moc horko nebo se zašpiní.
Brigáda trvala měsíc a půl, a byla fajn. S Davidem jsem si rozumněla - nejraději měl můj mobilní telefon. Zajímavé je, že i když si s ním hrál často, nikdy se mu nepodařilo někomu poslat esemesku nebo vytočit nějaké telefonní číslo.
Davida jsem hlídala v domě jeho rodičů. Nejprve mi připadalo zvláštní být skoro celý den v cizím prostředí, brzy jsem si ale zvykla. S touto brigádou jsem byla velmi spokojená.
Od té doby jsem žádnou brigádu neměla. Již několik let si hledám práci, bohužel to ale vždy skončilo jen pohovorem, případně mým odeslaným životopisem.
Minulý týden jsem poslala dva životopisy. Jeden na místo pokojské, a druhý na pozici servírky.
A hned v pátek ráno první telefonát. Volal pán shánějící pokojskou. Domluvili jsme se hned v ten pátek na pohovoru v hotelu. Jedná se o malé wellness centrum s ubytováním, docela vellkou restaurací a pěkným posezením na terásce.
Na pohovor jsem přišla pěkně nervózní. V hotelu se mi věnoval ředitel, pan Pavlovič. První dotazy se týkaly toho, jestli jsem už někdy vykonávala práci pokojské. Když jsem odvětila že ne, zeptal se, jaké mám pracovní zkušenosti.
Na to jsem odpověděla, že žádné, a že v současné době ještě studuji, a to obor kuchař - číšník.
A pán hned otočil. Prý jestli nechci raději zkusit práci servírky? To mi připadalo zvláštní. Na inzerátu přece nic o servírce nebylo. Odpověděla jsem po pravdě, že to můžu zkusit, ale nejsem si jistá výsledkem. Jsem přeci jen teprve v prvním ročníku a moc jsem toho z práce servírky nepochytila, kromě servírování pokrmů studentům a leštění příborů.
Ale řekla jsem si proč ne. Za zkoušku nic nedám. Domluvili jsme se na dnešek na dvě hodiny odpoledne.
Protože je neděle, musela jsem z domu jet už o dvě hodiny dříve kvůli špatnému autobusovému spojení.
Hodinu jsem proflákala ve městě, a už v jednu hodinu jsem se vydala do hotelu. Říkala jsem si, že když přijdu dřív, přece nic nepokazím.
Prošla jsem rozlehlou zahradou kolem hotelu, vstoupila pěkně zdobenými dveřmi dovnitř, prošla recepcí a octla se v restauraci, která byla zrovna prázdná, až na dvě servírky sedící v rohu. Hned jak mě viděly, vstaly a jedna se vydala ke mě. Celkem mladá, mohlo jí být tak maximálně dvacet. "Dobrý den, máte přání?" Vysvětlila jsem jí, že si dnes jdu zkusit práci servírky. Chápavě přikývla a vydala se pro paní provozní.
Vzápětí se s ní vrátila. Paní provozní vypadala dost uštvaně, a zvláštně se na mě dívala.
"Dobrý den, slečno. Vy si to dnes jdete k nám vyzkoušet? Ale já o ničem nevím, pan ředitel nic neříkal..."
Tak jsem si říkala, jestli nemám hned odejít, pokud se pan ředitel zapomněl zmínit o tak důležité věci?
Nějak jsme se domluvili a vzápětí mi šla ukázat šatny, kde se můžu převléknout. Malý stísněný kumbálek nacpaný plechovými skříňkami.
Převlékla jsem se a vydala se nahoru do restaurace. Provozní mě poslala do kuchyně leštit příbory. Když jsem měla práci hotovou, šla jsem k baru, kde jsem se seznámila s oběma děvčaty. Po pár minutách začali chodit hosté.
No, protože jsem tam byla poprvé, k ničemu jsem se moc nedostala. Nosila jsem špinavé talíře a skleničky do kuchyně, jednou jsem připravila zázvorovou limonádu, zkusila načepovat pivo a připravila dvě kávy pomocí kávovaru se spousty tlačítky, jehož princip jsem stejně nepochopila.
Většinou jsem ale neměla co na práci, jen jsem stála a doslova čuměla do blba. Paní provozní mi byla docela nesympatická, už jen to, že se mě asi pětkrát zeptala jak se jmenuju taky o nečem svědčí. A to si nemyslím, že bych měla jméno tak těžké na zapamatování. Moc lidí nepřišlo, což mě překvapilo vzhledem k faktu, že je neděle a bylo krásné počasí.
Když jsem se při odchodu ptala, jestli mám zase některý den přijít, paní provozní řekla, že někdo určitě zavolá. Aha. Mám takový pocit, že se už neozvou.
No, ale alespoň jsem to zkusila a poznala, jak to chodí v opravdové restauraci. Tak třeba příští práce už vyjde.
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Old coffee bar

Vílí kruhy

27. dubna 2018 v 15:54 | Eliss
V jihozápadní Africe nalezneme rozsáhlou poušť Namib. Rozprostírá se na pobřeží státu Namibie podél Atlantského oceánu.
Jméno "Namib" v překladu znamená prázdný a nesmírný.
Zajímavostí je, že Duna 45 v této oblasti patří mezi největší na světě. I přes nehostinné podmínky pouště zde nalezneme spoustu rostlin a zvířat, které se jinde na světě nevyskytují. Jeden druh rostliny tu má růst již 500 let!
Toto místo však není jen v zájmu vědců a botaniků, ale také záhadologů.
Mohou za to tajemné vílí kruhy. Jde o shluky rostlin, které jakoby něco vytlačovalo z části půdy pryč a nutilo je růst přesně mimo vyznačený kruh.
Tyto úkazy jsou běžné v mírných pásech naší planety, v poušti však nikoliv. Pokud odumře houba, podhoubí se rozrůstá do kruhu a uprostřed odumírá. Jelikož ale podhoubí spotřebuje mnoho výživných látek, rostliny v jejím území hynou. Podhoubí se může zvětšovat velmi dlouho, je známý kruh o průměru 200 metrů!
Vílí kruhy se tímto způsobem ale vysvětlit nedají. Na poušti totiž žádné známé druhy hub nenajdeme.
Podle některých vědců jev souvisí s vysycháním vody. "Kořeny jednotlivých rostlin se sunou do části na obvod kruhu a bojují tak mezi sebou o vodu", vysvětluje svou teorii botanička Susan Stanley. V úvahu podle ní přichází i činnost termitů.
Ale proč se tyto jevy tedy nevyskytují v pouštích častěji? Rostliny přece ve všech suchých oblastech svádí velký boj o každou kapku vody.
Záhadologové však mají svou vlastní teorii. Podle nich jde o stopy po těžení surovin mimozenských návštěvníků či projev působení záhadného toxického plynu.
Tamní domorodci zase věří, že jde o pozůstatky magických schopností jejich předků.
Teorií je spousta, ale co doopravdy stojí za tímto podivným přírodním úkazem?
A co si o vílích kruzích myslíte Vy? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný slunečný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Vílí kruhy poušť

Problém

25. dubna 2018 v 10:03 | Eliss
V prosinci jsem po asi třech letech onemocněla zánětem močového měchýře. Bylo to těsně před Vánoci.
Projevovalo se to bolestí při močení, chtělo se mi neobvykle často a vždy jsem ze sebe vytlačila jen trochu. Po návštěvě praktické lékařky jsem dostala antibiotika, omluvenku do školy a poučení o tom, že mám vyypít alespoň dva až tři litry tekutin.
Po Vánocích jsem šla na kontrolu. Testy v laboratoři proběhly v pořádku, výsledky byly úplně čisté.
V březnu se mi zánět vrátil, tentokrát bolestivěji. Močový měchýř mě neuvěřitelně bolel, hlavně když jsem třeba v obchodě prošla kolem chlazeného zboží. Bohužel jsem další návštěvu lékaře odkládala až na duben.
Znovu antibiotika. Tentokrát Triprim. Ten se podle příbalové informace používá k léčbě chronických zánětů močových cest, při infekci trávicího ústrojí nebo i k léčbě zánětů dýchacího ústrojí.
Všech deset tabletek jsem poctivě dobrala. Připadalo mi sice zvláštní, že mi doktorka dovolila při braní antibiotik chodit do školy, ale byla jsem ráda, že nezameškám další dny.
Po dobrání antibiotik jsem až po týdnu navštívila laboratoř s ampulkou ranní moči.
Půl hodiny jsem čekala na výsledky, bych je mohla rovnou odnést k doktorce, která je jen o patro výš. Říkala jsem si, že to buude všechno v pořádku, jen dám papír s dobrým výsledkem setsře.
Ale ejhle. Zvýšený počet leukocytů - což mají být krvinky zodpovědné za obranyschopnost systému. Ale pokud se vyskytují ve zvýšeném počtu v moči, mohou poukazovat na poškození filtrační brány ledvin.
Doktorka si s mým problémem nevěděla rady - zvláště proto, že mě nic nebolí a ani se nevyskytly jiné potíže.
Nejvíce mě vytočilo - ale chápu že se na to lékař musí zeptat - jestli se pravidelně myji a dodržuju záchodovou hygienu.
Samozřejmě že ano. Sprchuji nebo se koupu každý den a že má toaletní papír svou důležitou funkci vím také.
Dostala jsem tedy žádanku na vyšetření do nemocnice. Objednala jsem se i k urologovi, jen pro jistotu, ale bohužel mají volné místo až příští podzim.(!) Otřesný přístup.
Na vyšetření v nemocnici mi prohmatali břicho, přičemž mě bolel pravý podbřišek - to může ale souviset i s tím, že mám každým dnem dostat menstruaci. Asi třikrát se mě zeptali, jestli nejsem těhotná. Ne, opravdu nejsem.
Poslali mě na ultrazvuk, kde jsem se i přes objednání na devátou hodinu dostala na řadu až něco po desáté.
A opravdu není legrace tam sedět skoro svě hodiny s plným močovým měchýřem v čekárně - protože tak se na ultrazvuk močového ústrojí má správně chodit. Na konci jsem měla pocit že už to nezvládnu, ale konečně jsem přišla na řadu, přežila celkem rychlé vyšetření, vyslechla si pochvalu že jsem vydržela se nevyčurat a po skončení jsem utíkala na toaletu a pak teprve jsem se vrátila pro výsledky. Není nad to pořádně to vypustit!
Další den jsem se i s výsledky opět vydala do nemocnice. Musela jsem opět - tentokrát ve dvou ampulkách - donést moč. Brali mi docela dost krve a to všechno se posílá někam do laboratoře. Výsledky budou až příští týden.
A to mi pak ještě v pátek volala sestra, že mám přijít na výtěry z nosu a krku, ale i s tím, s kým bydlím ve společné domácnosti.
Takže s přítelem jsem museli podstoupit toto nepřijemné vyšetření. Prý kvůli tomu, jestli na sebe nepřenášíme bakterie.
Ve škole jsem minulý týden nebyla a tento také ještě ne. Ze zvědavosti jsem se koukala na internet, co může způsobit opakování zánětu.
Na praxi jsem asi dva měsíce ve studené kuchyni. Kde se celý den větrá, a navíc jede celý den klimatizace! Tak si myslím, že to může mít souvislost. Protože i přes ten chlad co tam panuje, můžeme mít jen pracovní pláště. Žádnou teplou mikinu nebo vestu. Mám pod pláštěm tedy alespoň tričko. Proto si myslím, že je tu evidentní souvislost a mé ledviny jsou neustále ochlazovány.
Mám se zase hádat s vedením školy kvůli tomu, že na mě fouká studený vzduch? Je to doslova boj s větrnými mlýny.
Takže jsem doma a čekám na výsledky, aby bylo jasné, která bakterie mi tam dole řádí a doufám, že dostanu nějaká antibiotika, která zaberou.
Zatím piji několikrát denně urologický čaj, a mámina kamarádka mi dala skleničku s "medem," která má být úžasná při řešení těchto zánětů. Jedná se o přípravek z Jalovce horského. Pomáhá k normální činnosti ledvin a vylučování vody z organismu. Každý den si dávám několik lžiček do čaje. Tak snad pomůže příroda lépe než chemie! Tento přípravek pochází ze Švýcarska a na internetu se prodává za celých 500 KČ. Pokud m však pomůže, vážně uvažuji o tom, že si jej objednám.
A co Vy? Spoléháte na pomoc přírody, nebo chemie? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
PS: Přikládám obrázek bylinného extraktu.
Výsledek obrázku pro nahrin bergwacholder

Knižní recenze 74 Maigretova gangsterská partie, Maigret a bláznivá stařenka

23. dubna 2018 v 11:57 | Eliss
Autor: Georges Simeon
Žánr: Krimi
Mé hodnocení: 60%
Obsah: Komisař Maigret je typický svou zálibou v dýmkách, dobrém jídle a pití a především pro svůj policejní instinkt a schopnost vcítit se do pachatelova jednání.
Děj knih se odehrává většinou ve Francii, ale někdy i ve Švýcarsku nebo Spojených státech.
V Maigretově gangsterské partii se Maigret zabývá podivným telefonátem paní Longnonové, která nálehavě prosí Maigreta o pomoc. Její manžel se už totiž několik dní neukázal doma a protože je paní Longnonová odkázána kvůli své nemoci na lůžko, nemůže se ani vydat manžela hledat.
Maigret se pouští do pátrání, a brzy zjišťuje, že bude mít co do činění s gangstery ze sousední Itálie.
Podaří se nakonec Longnona vypátrat a zneškodnit nebezpečné cizince?
V Maigretovi a bláznivé stařence se strážník Picot hned na začátku seznamuje s podivnou stařenkou, která přijde na komisařství a nutně potřebuje mluvit s komisařem Maigretem. Ale protože Maigret je velmi zaneprázděn, dostane se stará paní k jeho podřízenému Janvierovi.
Paní Antoine de Caramé - tak se stará paní jmenuje - vypráví Janvierovi podivný příběh. Když se poslední dny vrací ze svých procházek, věci v bytě jsou na jiných místech než je zanechala, nic se však nikdy neztratilo. Janvier tomu nepřikládá valný význam.
Maigret je o výpovědi paní de Caramé informován, pro spoustu práce však návštěvu u ní doma pořád odkládá.
Nakonec se dozvídá, že stará paní byla přímo ve svém bytě zavražděna. Hluboce jím to otřese.
Kdo mohl chtít zabít skoro devadesátiletou ženu? Kdo ji tak moc nenáviděl? Okolnosti vraždy jsou zvláštní, protože z bytu se navíc nic neztratilo.
Mezi podezřelými se ocitá neteř paní de Caramé Angéle se svým synovcem Billym. Jsou to jediní příbuzní.
Proč by však kvůli majetku zabíjeli stařenku, která by stejně za pár let zemřela přirozenou smrtí?
Maigreta a jeho spolupracovníka Lucase čeká složitý případ plný lží a intrik...
Hodnocení: Maigretova gangsterská partie se mi četla velice těžko. A to kvůli velkému počtu jmen, a rychlým zvratům.
Pochválit musím ale staromódnost gangsterů a jejich způsoby, a také pěkně popsanou atmosféru Paříže.
Osobně pro mě zatím nejslabší z Maigretových příbehů.
Maigret a bláznivá stařenka mě zaujal mnohem více. Hned ze začátku mě zaujala postava paní de Caramé a její pěkně popsané způsoby a hlavně obrovská skromnost. Její vražda mě zamrzela, ale o to více jsem rychle hltala stránky, abych konečně zjistila identitu vraha!
Můj tip mi bohužel nevyšel, ale o to větší jsem měla potěšení z konečného vysvětlení.
Procenta strhávám za nezajímavost prvního příběhu, ale jsem v celku spokojená.
A co Vy? Máte rádi příběhy Maigreta? A líbila se Vám více knižní, nebo filmová předloha?
Napište mi do komentářů! Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Maigret a bláznivá stařenka

Polednice 2016

21. dubna 2018 v 12:41 | Eliss
Polednice je český film natoočený v roce 2016. Na čsfd.cz je v kolonce žánr napsáno, že je: mysteriózní, psychologický, horor, drama. Vše tedy vypadá na zajímavou podívanou i přes 52%, které snímek aktuálně má.
V hlavních rolích se představí Anna Geislerová, Daniela Kolářová a Karolína Lipowská a režie se ujal Jiří Sádek.
Eliška se svou dcerou Anetkou se právě stěhují do malé zapadlé vesničky, která je rodištěm Eliščina manžela Tomáše.
Ubytují se v polorozpadlém domku, ve kterém kdysi Tomáš vyrůstal. S Tomášem se nyní kvůli velkým hádkám nestýkají.
Ale Elišku čeká spousta práce jak s budováním nového domova, tak i s bojem s všudypřítomnou byrokracií.
Matka s dcerou si tedy postupně zvykají na nové prostředí, na mnohdy zvláštní povahy vesničanů, mezi kterými vyčnívá paní Mrázová s velmi zanedbaným vzhledem a podivnými prupovídkami směrem k Elišce a její dceři.
Nejčastěji se zmiňuje o Polednici, která má Anetku ukrást, pokud na ni nebude její matka dávat dostatečný pozor.
Eliška je toho názoru, že paní Mrázová je jen bláznivá, neškodná, stará žena.
Když však začne obě ženy pronásledovat a dokonce v noci vnikne do jejich domu, stává se situace vážnější.
Výsledek obrázku pro Polednice 2016 Kolářová
Celá vesnice je zahalena v ponurém hávu, jako by tu na obcházelo něco temného. A to doslova. Černá postava, která bloudí polem při odbíjení dvanácté hodiny na klidu nepřidá.
Eliška před svou dcerou úzkostlivě skrývá velké tajemství, které může změnit nenávratně Anetčin život...
Když se jednoho obzláště dusného rána najde na poli mrtvola, bude muset Eliška zapojit všechny své síly, aby ochránila svůj i dceřin život. Protože Polednice může již brzy zaklepat na jejich vrátka...

Na tento snímek jsem se velice těšila. Po shlédnutí traileru jsem měla pocit, že půjde o zfilmování básně od Karla Jaromíra Erbena. Jsou tu určité podobnosti s touto básní, avšak dějová linie se odehrává v současné době.
Hudební složka působí spolu s bzučením hmyzu velmi, velmi zlověstně. Vhodně vybrané prostředí ještě dotváří pochmurnost snímku.
Anna Geislerová hraje jako vždy perfektně, a i postavy vesničanů jsou relativně uvěřitelné - zvlášt Daniela Kolářová svou roli opravdu prožívá.
Posledních deset minut je nejlepších, opravdu jsem nevěděla, co si o podivném chování hlavní hrdinky myslet, a nakonec...
Jsem spokojená a film hodnotím 70%. Rozhodně to není snímek pro každého, ale spíše pro ty, co mají rádi mysteriózní filmy s prvky hororu. Na českou tvorbu rozhodně velmi pěkný počin.
A co Vy? Máte rádi mysteriózní filmy? A viděli jste Polednici? Pokud ano, budu ráda za Vaše názory!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Polednice 2016

Zajímavosti o čaji

19. dubna 2018 v 19:46 | Eliss
V dětství pro mě byl čaj začátkem každého rána. Než jsem šla do školy, nebo i o víkendu mi máma nebo táta vařili čaj.
Většinou jahodový se smetanou, ten jsem měla nejraději.
Pokud jsem byla nemocná, vypila jsem spoustu čaje. Jaké to bylo ukliďňující mít u sebe hrníček s teplou tekutinou!
Postupem času jsem však na čaj zanevřela. Ani nevím proč. Vím, ono je lepší si jej dát alespoň ráno kvůli povzbuzení a zahřátí.
Možná mi jej znechutilo popíjení mnohdy odporného školního čaje.
K čaji jsem se vrátila až před čtyřmi lety. A to jen díky návštěvám mé oblíbené kavárny, kde vaří výborný pyramidový čaj různých příchutí. Mezi mé favority patří anglický snídaňový a mátový. Miluji jeho pepermintovou chuť.
Doma si nejčastěji vařím černý od značky Jemča nebo Ranní Pickwick.
Kvůli častým problémům s močovým měchýřem jsem musela pít i urologické bylinné čaje, které mi vůbec nechutnaly.
Značka Teekanne má ve svém urologickém čaji tyto bylinky: nať přesličky rolní, kořen lékořice, list břízy a nať zlatobýlu.
Chuť tedy nic moc, ale již několikrát mi pomohl.
Pokud bych si měla vybrat čaj nebo kávu, vždy raději sáhnu po čaji.
Zde je tedy pár zajímavostí o tomto povzbuzujícím horkém nápoji:
1.) Čaj byl objeven před 5000 lety v Číně.
2.) Kolem roku 1715 bylo v Londýně více než 500 kaváren nabízející čaj.
3.) Přidávání citronu do čaje je dávný ruský zvyk.
4.) Lidé s vředovou chorobou by neměli pít silný černý čaj, protože podobně jako káva stimuluje vylučování žaludeční kyseliny a tak žaludek dovede pěkně podráždit.
5.) Jediný šálek čaje obsahuje asi 40 mg kofeinu, což je asi dvakrát víc než v Cole.
6.) V Británii se čaj těší velké oblibě. Tvoří celých 45% procent spotřeby nápojů!
7.) Pokud se čaj pije při jídle, snižuje vstřebávání železa z potravin.
8.) Čaj z lipového květu má ukliďňující účinky. Pomáhá při migrénách, snižuje napětí a výborně se po něm usíná.
9.) Čaj z malinového listí se může používat k vyplachování úst. Nedoporučuje se ženám v prvním trimestru těhotenství, protože zvyšuje riziko samovolného potratu.
A co Vy? Máte rádi čaj, nebo dáváte přednost kávě? A máte raději černý nebo zelený? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den s šálkem dobrého čaje, Vaše Eliss ♥
PS: Přikládám fotku svého oblíbeného hrnečku, do kterého si vždy vařím čaj.
Výsledek obrázku pro hrnek shaun

Nečekané setkání

17. dubna 2018 v 16:42 | Eliss
Asi před půl rokem jsem se tu rozepisovala o svém dost otřesném zážitku s "kamarádem" Jirkou.
Známe se už asi deset let, chodili jsme často na kávu, do kina a párkrát jsem jej navštívila i doma. Jirka je asi o pět let starší než já, ale i tak jsme si výborně rozumněli.
Asi před dvěma lety se však něco pokazilo. Začal se na mě dívat jinak. Často měl různé sexuální narážky, využil každé příležitosti aby se mě mohl nějak nenápadně dotknout a celkově naše setkání byla divná. Už to nebylo ono.
Vrcholem všeho bylo, když mi začal psát vulgární textovky, a to moc dobře věděl, že jsem zadaná.
Na půl roku jsem se s ním přestala bavit, vloni v únoru jsem se však rozhodla, že mu dám ještě šanci. Třeba se změnil.
Bylo to jednoho zimního dne, kdy mi napsal něco ve stylu: "Jedu zrovna kolem, beruško. Dáme rychlý pokec a cígo?"
Ten den sice už nesněžilo, ale i tak bylo docela chladno. Vzala jsem si na sebe teplou bundu a vyrazila jsem na zastávku, kde jsme měli domluvený sraz.
Jirka seděl v autě a když mě viděl přicházet, otevřel okýnko. "Pojď si sednout dovnitř. Já tady taky kouřím. Venku je hrozná zima."
No, proč ne. Otevřela jsem dveře spolujezdce, posadila se a vytáhla cigarety. "Jak se máš?" zeptala jsem se.
Neodpověděl mi. Zničehonic rychle nastartoval a odjížděl neznámo kam. "Co je? Já s tebou nechci nikam jet. Zastav, musím být za chvíli doma!" Vyskočila bych klidně za jízdy, jaký jsem měla strach, ale bohužel vnitřní páčka na otvírání dveří byla ulomená... Vytáhla jsem tedy z kapsy telefon, že zavolám příteli. Jirka mi jej bleskurychle srazil z rukou na zem a zařval na mě, že jestli na ten telefon ještě šáhnu, klidně mi zlomí ruku.
Ovládl mě obrovský strach, co když mě zabije, nebo mi ublíží... Jirka je obrovský chlap, měří přes dva metry a pravidelně posiluje.
Dojeli jsme k lesu. Bydlím na vesnici, všude bylo pusto, prázdno.
Vytáhl mě z auta ven, strčil do mě, a já upadla na štěrk. To, co se dělo potom, bylo velmi pokořující. Když jsem se pokusila o odpor, vrazil mi pořádnou facku. Ze strachu jsem jej raději nechala, ať dělá co chce, a jen se modlila, ať to celé přežiju... Po skončení toho všeho na mě hodil můj rozpadlý telefon a ujel pryč. Nechal mě tam ležet špinavou od hlíny a v roztrhaném oblečení.
Nevím, jak dlouho jsem tam ležela. Nakonec jsem se nějak sebrala, pokusila se trochu upravit, poskládala jsem po nějaké době telefon - neskutečně se mi třásly ruce - a zavolala si taxi. Jela jsem rovnou na policii.
Tam se na mě od začátku dívali nedůvěřivě. Policista, co mě vyslýchal jako první mi sdělil hned na začátku to, "že Jirku zná a je to jeho kamarád." Super, a co jako?
Neposlali mě ani na nějakou lékařskou prohlídku, od první chvíle se na mě dívali jako na lhářku.
Samozřejmě jeli i pro Jirku, který už byl doma a podle svých slov se zrovna chystal jít spát.
Asi pět hodin jsem byla na výslechu, otázky byly neskutečné. Co měl Jirka na sobě? Jaký má typ auta? Co přesně se stalo? Proč jsem za ním šla? Může to někdo dosvěčit? Jak dlouho Jirku znám? Chtěla jsem ho někdy za partnera?
Nic. Nikdo nás neviděl, nikomu jsem neřekla kam a za kým jdu. Vše jsem si prý vymyslela z "nešťastné lásky." A to oblečení jsem si taky rozškubala sama a jen tak pro legraci jsem si nacpala do kalhotek hlínu.
Jirka měl navíc alibi od rodičů, kteří mu dosvědčili, že byl celou dobu u nich.
Policie mě navíc obvinila z křivého svědectví a musela jsem ještě zaplatit pokutu na úřadech. Ten pocit křivdy je obrovský.
Se vším jsem se svěřila příteli a nejbližší rodině. Můj pohlavní život je téměř nulový, necítím se na to. V noci sama nikdy nejdu ven, často se mi zdají noční můry a pokud někde vidím auto podobné tomu Jirkovému, automaticky přidávám do kroku a ovládne mě strach.
Je to už více než rok a na Jirku jsem osobně nikde nenarazila. A přítel naštěstí také ne.
Minulý víkend jsme v neděli ráno rozhodli, že si uděláme k obědu tortilly. Našla jsem na internetu nějaké zajímavé recepty a naše první volba v obchodech je vždy Lidl. Dobře se nám v něm nakupuje - a navíc Jirka tam nechodí, protože to má přes celé město.
Zaparkovali jsme na parkovišti. Na parkovišti stály dvě zelené škodovky a obě stejný typ jaký má Jirka.
Zarazilo mě to, ale řekla jsem si, že je to jen pouhá náhoda. Hned po příchodu dovnitř jsem vzala malý jezdící vozíček a přesunula se kmým oblíbeným sladkostem. A najednou jsem naprosto instinktivně ucítila, že mě někdo pozoruje.
Otočím se a tam Jirka. Polilo mě horko, rozbušilo se mi srdce a nevěděla jsem co dělat. Na ten jeho pohled plný zloby a nenávisti nikdy nezapomenu. Udělal pár kroků směrem ke mě.
Ale v tom se ke mě vracel od regálů s pečivem přítel. Jirka se okamžitě zarazil, vzal svůj vozík a velmi rychlými kroky odešel z dohledu. Celý nákup jsem ho už neviděla. Myslím, že když viděl, že nenakupuji sama, rozhodl se okamžitě zmizet.
Sice mi nic neřekl, ale stačil mi jen ten pohled, který mi opět celý zážitek pěkně hnusně vrátil zpátky. Příteli jsem raději ani nic neřekla. Do Lidlu už tedy pěkně dlouho nepůjdu.
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Výsledek obrázku pro obchod se zeleninou

Knižní recenze 73 Ženy

15. dubna 2018 v 14:06 | Eliss
Autor: Charles Bukowski
Žánr: Román, Erotický
Mé hodnocení: 80%
Obsah: Henry Chinaski se pomalu blíží k pátému křížku, to mu však nic neubírá na životním elánu.
Stárnoucí spisovatel žíjící v Los Angeles se utápí v alkoholu, nezdravém způsobu života a již přes čtyři roky neměl žádnou ženu.
Je dvakrát rozvedený, pokud má peníze občas zaplatí i alimenty na své děti a všechny životní trable bere s nadhledem.
O pár stránek později se na čtení poezie seznamuje s čtyřicetiletou Lýdií Vanceovou. Zpočátku si jen občas zatelefonují, pak však dojde i na večeři, která skončí velice reálně popsaným sexem.
Henryho toto setkání změní. Chvíli je s Lýdií, přičemž jejich vztah je velmi bouřlivý a každou chvíli se rozcházejí.
Stárnoucí spisovatel se najednou začne velmi intenzivně zajímat o ženy, a to hlavně o ty mladé.
I když je jen průměrný spisovatel, přesto má spoustu fanynek, které jsou ochotné se k němu vypravit i z vzdálených zemí.
Henryho život se promění v jednu velkou párty plnou alkoholu, drog a sexu...
Hodnocení: Tak tahle knížka, to bylo tedy něco! Mé první setkání s Bukowskim, ale rozhodně ne poslední.
Knížku mi doporučil můj přítel - je to snad jediná knížka kterou kdy četl - a protože o ní mluvil hezky, půjčila jsem si ji v knihovně.
Není tu nouze o vulgarismy, syrově vylíčené sexuální scény a mnohdy až absurdní situace, které hlavního hrdinu potkávají.
Na této knize se mi líbí i to, že nemá v podstatě děj, je jen krutě reálným soupisem Henryho života.
Tady je malá ukázka z knihy:
Po láhvi vína a onom dvouhlavém klukovi jsem vlezl na Deboru a měl tentokrát trochu štěstí. Poskytl jsem jí dlouhou, třaskavou jízdu plnou neočekávaných zvratů, dokud jsem do ní nevystřelil.
Jsem spokojená. Tak dobrý pocit po přečtení knížky jsem neměla už velmi dlouho. Při čtení jsem často dostávala záchvaty smíchu.
Líbí se mi i ironický podtón, který je ale bohužel v některých situacích až smutný. Věřím, že někteří mohli zažít podobné zážitky, které jsou popsané v knize.
Doporučuji všem milovníkům dobrých erotických románů. Rozhodně lepší čtení než Padesát odstínů!
A co Vy? Máte rádi Charlese Bukowského a jeho styl psaní? A četli jste tuto knihu? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Charles Bukowski ženy

Obuv

12. dubna 2018 v 18:30 | Eliss
Ač se to některým z Vás bude zdát divné, už od osmnácti let mě trápí křečové žíly.
Začalo se to projevovat bolestí v ohybu kolene, zejména po dlouhém stání nebo procházkách. Postupem času mi začaly vystupovat žíly nad povrch kůže. A to na obou nohách, převážně na lýtkách.
Dlouho jsem tento problém neřešila, ale asi před třemi lety jsem byla na předoperačním vyšetření a lékařka udiveně konstatovala, že mám již tak v mladém věku hodně rozvinuté křečové žíly.
A to mezi rizikové faktory patří vysoký věk, obezita a nedostatek pohybu. Ani jedno nesplňuji, ale bohužel se toto onemocnění může dědit. Mého tátu také trápily křečové žíly, ale až po čtyřicítce. Byl na operaci, která mu bohužel vůbec nepomohla.
Koupila jsem si mast s mentolem a kaštanem koňským, která má příjemný chladivý účinek a pomáhá mi od bolesti.
Když jsem nastoupila na učební obor pekař, dali nám pracovní oděv a obuv. S oděvem nebyl problém, ale s botami ano.
Měla jsem pocit, jako bych měla celou pracovní dobu na nohou závaží, a bolesti byly tak intenzivní, že mi ráno dělalo často problém vůbec vstát. Asi půl roku jsem to vydržela, pak jsem si však zašla k doktorce.
Donesla jsem jí ty boty ukázat a ptala jsem se, jestli by mi mohla napsat doporučení k nošení jiné obuvi.
Docela se divila, že učňům dává vedení školy takové těžké boty. A samozřejmě mi vzhledem k mým problémům s křečovými žílami potvrzení do školy napsala.
Hned druhý den jsem si vzala na praxi bílé plátěné tenisky a potvrzení dala mistrové. Jen se podívala co mám obuté, kývla a nijak to nekomentovala. Ani se neptala, co mám za problémy.
Takto jsem ve školní pekárně fungovala celé tři roky. Když mě jednou poslali na smluvní pracoviště - do malé pekárničky ve městě - chodila jsem tam dokonce v bílých croksách a nikomu to žíly netrhalo.
Nikdy se mě nikdo nezeptal, kde mám vhodnou pracovní obuv. Jasně, asi to je proti pravidlům. Ale když to nikomu nevadilo, proč neulevit bolavým nohám.
Po úspěšném zakončení oboru pekař jsem nastoupila na kuchaře-číšníka. Dost dlouho jsem byla na obsluze ve školní jídelně, kde jsem nosila baleríny. To bylo fajn.
Ale po nástupu do kuchyně tu opět byla má noční můra. Těžké boty. Dolů přikládám obrázek a tady je popis pracovní obuvi, kterou nosím asi tak 7-8 hodin denně, pokud jsem na praxi:
-Hydrofóbní úprava
-Svršek z pratelného mikrovlákna
-Bílý sandál
-S ocelovou špicí
Největší problém je asi ta ocelová špice. Boty jsou opravdu těžké, necítím se v nich vůbec dobře a využívám každé příležitosti, abych se mohla na chvíli přezout do papučí. Třeba i když jdu na toaletu.
Samozřejmě, že jsem si znovu zajistila potvrzení od lékaře. Ale ejhle. Tentokrát mi nová mistrová řekla, že si musím koupit speciální zdravotní obuv s atestem. Po brouzdání na internetu jsem zjistila, že tyto boty se pohybují kolem 500 korun a výše.
Přitom obuv, kterou jsme nafasovali, stojí 750 korun. To je docela dost. Proč tedy škola nekoupí učňům levnejší, ale odlehčenější obuv, která bude stejně bezpečná? Proč nemohou mít více dodavatelů - rozhodně je více žáků, kteří tyto těžké boty nosit nemohou. Přijde mi to jako podraz, kupovat těžké boty a nutit je žákům.
A pokud nechceš nebo nemůžeš? Kup si za několik stovek vlastní. Zatím je tedy situace taková, že trpím v těžkých, nepohodlných botách, které mi zhoršují křečové žíly. Ta bolest je někdy opravdu šílená...
Papír od lékaře mám. Ale bohužel je mi v této situaci na nic.
Co si o tomto myslíte Vy? Mají učni nosit těžkou obuv, nebo její odlehčenou, ale bezpečnou verzi? Hned dole najdete obrázek obuvi, kterou nosíme na pracovišti.
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Záhada Blair Witch 1999

10. dubna 2018 v 16:03 | Eliss
Upozorňuji, že článek může obsahovat byť nechtěné spoilery!
Záhada Blair Witch je název amerického hororu z roku 1999.
Jsem milovník hororů, a proto jsem si nemohla nechat ujít hororovo-mysteriózní snímek podle "skutečné" události.
Celý film trvá pouhých 86 minut, což ocení zejména ti, co mají raději kratší stopáž filmu.
Na začátku stopáže se seznamujeme s trojicí mladých lidí - Heather, Joshem a Michaelem - kteří se vydávají do městečka Burkittsville do místních lesů natočit dokument o čarodějnici z Blair. Burkittsville se dříve jmenovalo Blair.
Skupinka tří dobrodruhů vyzpovídává místní obyvatele, mezi kterými jednoznačně vyčnívá podivínka Mary Brownová a její setkání s chlupatou čarodějnicí.
Čarodějnice měla unášet malé děti a posléze je pojídat.
Po těchto úvodních rozhovorech se přesuneme do lesa. Z pohledu Heather a Joshe sledujeme jejich cestu k Mrtvé skále, kde v minulém století neznámý pachatel brutálně umučil pětici mužů.
Poté se skupinka vydává na další cestu, a protože začíná pršet rozhodnou se postavit stan. Bohužel nemohou rozdělat oheň, ale i přes to noc proběhne relativně v klidu. Až na to, že Josh slyšel pozdě v noci podivné chichotání.
Výsledek obrázku pro the blair witch project movie
Ráno se vydávají na hřbitov. Ale už začínají první hádky. Oběma mladíkům se nezdá orientace Heather v terénu, která má jako jediná mapu a tvrdí, že přesně ví kam mají jít.
Po docela zdlouhavé cestě přes řeku se octnou na hřbitově. Ten je ale docela zvláštní. Místo náhrobků jsou tu totiž hromádky kamení.
A druhou noc už se kolem jejich tábořiště dějí podivné věci. Venku je slyšet křik dětí a podivné rachocení kamenů.
Heather vyběhne i s kamerou ze stanu, ale nic zvláštního nevidí. Kdo tedy stojí za těmito zvuky?
Další den se všichni shodnou na tom, že rozhodně nestojí o to zaplést se s nějakým podivínem, který je celou cestu sleduje.
Rozhodnou se tedy vrátit domů.
Jdou dlouho, a protože je Heather znovu ujistí, že ví kudy jít, znovu postaví stan a doufají, že tato noc bude jejich poslední.
Opět je nečeká klidný spánek. Křik, bouchání kamenů a nelidské skřeky by vzbudily i mrtvého.
A ráno je tu další překvapení. Přesně tři úhledné hromady kamenů před jejich příbytkem...
Další cesta. Podivné obrazce ze dřeva připomínající voodoo. A zaparkované auto v nedohlednu.
Jak dopadne jejich putování? Dostanou se do spárů neznámého pronásledovatele? Nebo je za celou tou situací něco mnohem děsivějšího?
Výsledek obrázku pro Blair Witch forest
Film jsem viděla poprvé asi před deseti lety. Byla jsem sama doma, rodiče byli snad na nějaké oslavě. A já si večer pustila online na internetovém serveru Záhadu Blair Witch.
Na svůj první dojem nikdy nezapomenu. Do té doby jsem strašidelnější film ještě neviděla.
Nejde tu o nějaké skvělé efekty či triky. Dokonce tu není ani hudební podklad, díky kterému je snímek příjemně civilní.
Jde tu o strach z neznámého. Neznámého, co trojici hrdinů dýchá na krk.
Děsivé zvuky - poprvé jsem si pustila film ve sluchátkách a je to opravdu velmi sugestivní, les, který na první pohled působí "mrtvě" - neslyšela jsem tu pípnout ani ptáčka.
Vztahy mezi Heather a zejména Joshem se přiostrují, panuje obrovská nervozita a ono i prostředí lesa působí děsivě samo o sobě. Panuje tam hrozně zvláštní pošmourná atmosféra.
Lekačky jsou děsivé a závěr? To je jedna velká smršť napětí a infarktových scén. Pro mě je stokrát lepší než ty moderní horory, které jsou někdy opravdu vykrádačkou všeho možného co již bylo natočeno.
Myslím, že pro správného milovníka hororů je tento film tak trochu povinností. Jeden z filmů, na které se vždy ráda podívám a nikdy neztratí své kouzlo.
A co Vy? Viděli jste Záhadu Blair Witch? A líbila se Vám? Nebo ne? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥

Knižní recenze 72 Noční lovec

8. dubna 2018 v 17:04 | Eliss
Autor: Chris Carter
Žánr: Krimi
Mé hodnocení: 80%
Obsah: V Los Angeles řádí sériový vrah. Na ženách, které si vybral za oběť, nejsou patrné žádné známky násilí, přesto mají ve tvářích vepsáno neskutečné utrpení.
O to hrůznější je fakt, že jim byly před smrtí zašity do těla různé děsivé předměty, mimo jiné i třeba zápalná světlice.
Všechny tyto předměty mají za úkol způsobit oběti před smrtí co největší bolest.
Vyšetřování těchto sériových vražd mladých žen se ujímá detektiv Robert Hunter se svým kolegou Carlosem Garciou.
Brzy se jim podaří najít to, co zavražděné ženy spojuje. Pátrání po pachateli to však ani trochu neusnadní.
Nakonec se budou muset spojit se soukromou vyšetřovatelkou Whitney Myersonovou. Dopadnou společnými silami vraha a zachrání tak další mladé ženy, které byly již uneseny?
Hodnocení: Knihu jsem dostala na Vánoce, ale k jejímu přečtení jsem se dostala až tento měsíc.
Robert Hunter i jeho kolega jsou moc sympatičtí a líbí se mi i flashbacky z minulosti, které jsou vyprávěny velmi realisticky.
Velmi hezky je tu vylíčeno prostředí Los Angeles - mám ráda atmosféru tohoto města i s jeho negativy.
Kniha ani chvíli nenudí, stále se ocitáme buď na místě činu, u posledních okamžiků obětí či při pátrání a rozhovorech s podezřelými.
Konec a s tím i vysvětlené důvody vražd mě opravdu zaskočily a rozhodně mohu říci, že tato knížka patří mezi nejlepší moderní detektivky, co jsem v poslední době četla.
Pokud máte rádi detektivky s pochmurnou, ale zároveň i příjemnou atmosférou, mohu jen a jen doporučit!
A co Vy? Četli jste tuto nebo jinou knihu od Chrise Cartera? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den. Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Noční lovec

Jde jim o naše zdraví?

6. dubna 2018 v 17:51 | Eliss
Všichni to známe. Jsme nemocní, něco nás bolí. Jako první si většinou vezmeme nějaký prášek, popřípadě navštívíme lékaře, odkud povětšinou chodíme s receptem nebo seznamem léků, které si máme koupit.
Ale je to opravdu vždy potřeba? Neříkám, pokud má někdo vysoký tlak či cukrovku. Tam jsou léky samozřejmě nutné.
V roce 2015 upozornil bývalý ředitel švédské zdravotnické společnosti na zatajování léků proti rakovině a šíření málo účinných léků kvůli většímu zisku.
Spousta konspirátorů má teorii, že lék na rakovinu byl již dávno vyvinut, ale mocní a bohatí byrokraté jej nechtějí pustit do světa. Důvodem má být mimo jiné i záměrné likvidování populace z důvodu přelidnění. Není něco takového ale až příliš přitažené za vlasy?
Dále mají lékaři téměř přehlížet léčivé účinky bylinek a spousta z nich odmítá homeopatika jako "šarlatánství."
Osobní zkušenost s homeopatiky nemám. Někteří známí je tvrdě odsuzují, ale jedna mámina kamarádka si je nemůže vynachválit, protože jejím dětem pomohly s chronickým kašlem lépe než nějaká antibiotika.
Bylinky jsou rozhodně velkým pomocníkem při léčbě různých nemocí dýchacích cest, problémů s močovým měchýřem a určitě likvidují spoustu dalších nemocí.
Jenže jejich problém je, že byliny se nedají patentovat. Mě osobně nikdy žádný lékař neřekl, abych se zkusila vyléčit pouze přírodním způsobem. Zato jsem někdy odcházela i se třemi recepty, ale léky mi paradoxně spíše uškodily.
O svých problémech s užíváním antidepresiv jsem psala v jednom z minulých článků.
Před třemi lety jsem o prázdninách měla dost bolestivý zánět močového měchýře. Po návštěvě praktické lékařky jsem začala brát antibiotika. A už třetí den se mi spustily naprosto příšerné střevní potíže - asi týden mi stačil pouhý doušek vody a už jsem utíkala na toaletu, často jsem to i nestihla. Takové zdravotní problémy nepřeji nikomu.
Po konzultací s lékařkou, která mi sdělila, že za můj problém pravděpodobně mohou antibiotika, která mi mohla poškodit střevní mikroflóru, jsem je byla nucena vysadit. Ale i tak trvalo dlouho, než jsem mohla pořádně jíst.
Hrozné je už to, že kterýkoliv lék si koupím, při čtení příbalové inormace mi až vstávají vlasy hrůzou z toho, co vše za škody mohou v lidském organismu napáchat.
A třeba takové očkování, které nám má zajistit imunitu proti například obrně, záškrtu, černému kašli...
Jsou rodiče, kteří nechtějí své děti nechat očkovat. Ale v tom případě jim hrozí velké problémy, dokonce i vězení. Je to přehnaný strach?
Moje bývalá třídní učitelka nám na třídním srazu vyprávěla, jak její dvouletý vnuk začal po povinném očkování vykazovat známky autismu. Začal se vracet zpátky ve vývoji, který předtím probíhal úplně normálně. Přestal chodit, byl apatický, nejevil žádný zájem o hračky a jiné vjemy.
Myslí si, že za tento stav mohlo to očkování, bohužel to nemohou dokázat. Nikdo z lékařů ssamozřejmě nechce slyšet, že by mohli mít na něčem podobném podíl viny.
Před třemi lety jsem podstoupila nepovinné očková proti rakovině děložního čípku. Často jsem přemýšlela, jestli toto rozhodnutí bylo správné a zda mě dokáže vakcína opravdu před touto nemocí ochránit.
Myslím, že ve farmaceutickém průmyslu se točí neuvěřitelné množství peněz a věřím, že k nějakým nekalostem tam určitě může docházet.
Co si o očkování a předepisování velkého množství léků myslíte Vy? Máte nějaké negativní zkušenosti s očkováním? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný dubnový den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Homeopatika

Moje Superstar

4. dubna 2018 v 16:18 | Eliss
Chci se pokusit vydat článek do soutěže pořádané na Srdci blogu, ale opět nevím, jestli se vejdu do limitního počtu znaků. Ale za zkoušku to stojí!
Už asi pět let patří mezi mé TOP skupiny Nirvana. Dnes bych chtěla věnovat pár slov tomu, co pro mě znamená.
Jako první jsem poznala song Smells like teen spirit, který občas pouští v rádiu.
Je pravda, že se mi moc líbil, ale tehdy ještě má láska k Nirvaně nevznikla. Před asi pěti lety jsem si při náhodném brouzdání hudebními videi všimla této skupiny.
Pustila jsem si namátkově jedno video. A byla jsem vtažena do víru songů ve stylu grunge. Pro někoho neposlouchatelná změť podivných tónů, depresivní texty a mnohdy až bolestivé prožívání textů.
Ale i přes tyto všechny výtky - a právě to prožívání textů se mi líbí, mám ráda, když má hudba emoce - patří Nirvana mezi mé srdcové záležitosti.
Písně Nirvany mě nabíjí energií, zlepšují mi náladu a ukliďňují mě. Za zmínku stojí i Kurtův příjemný hlas, který jednoznačně vyčnívá.
Pro někoho Kurt představuje jen obyčejného feťáka, který se "odprásknul" brokovnicí, ale pro mě znamená mnohem více.
Ztotožňuji se s většinou jeho názorů, ale co je důležité - říkal upřímně co si myslí bez ohledu na to, co si o tom bude myslet okolí. Zde je jeden z jeho výroků:
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediné mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici."
Vzhledem k okolnostem jeho smrti z toho až zamrazí...
Můj osobní názor je, že Kurt nebyl špatný člověk. Bohužel jej hodně ovlivnily drogy, kterými překonával nesnesitelné problémy se žaludkem a snad i nechtěnou slávu. Na spoustě videí s jeho rozhovory mi připadá jako velice introvertní a uzavřený člověk. Samozřejmě se můžu mýlit.
Každopádně pro mě Nirvana zůstává hudební ikonou a ať si o tom každý myslí co chce.
Výsledek obrázku pro Star little
Doufám, že se Vám můj soutěžní příspěvěk - ani nevím jestli projde - alespoň trochu líbil.
Rozhodně mi napište do komentářů, co si o Kurtovi a jeho hudbě myslíte Vy! Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný slunečný den, Vaše Eliss ♥

Výsledek obrázku pro Kurt Cobain avatar

Povedlo se?

2. dubna 2018 v 11:47 | Eliss
V jednom z minulých článků jsem rozebírala svůj problém s antidepresivy. Brala jsem je již třetím rokem, vypěstovala si závislost, ale ten největší problém bylo čím dál větší zapomínání. Sice maličkostí, ale byly situace, kdy to bylo opravdu trapné.
Zapomínala jsem třeba to, co mi řekla mistrová na praxi před pěti minutami. Připadala jsem si jako blázen, když jsem se šla znovu zeptat, co že to mám vlastně udělat.
Připadalo mi, že se tento problém zhoršuje. Začínala jsem zapomínat na dohodnuté schůzky, věci do školy - a na ty jsem byla vždycky pořádná, hlavně co se týče různých referátů.
Začala jsem pátrat na internetu a projížděla jsem si různá diskuzní fóra. A několik uživatelů mělo po dlouhodobém užívání stejný problém jako já.
Když jsem se s tím svěřila své psychiatričce, která mi léky předepisuje, skoro mě neposlouchala a jen nad tím mávla rukou.
Když se rozhodla zvýšit mi dávku na 10 mg - brala jsem 5 mg - kategoricky jsem to odmítla. Stačila mi totiž ta ranní dávka a připadala jsem si jako "želé."
Již několikrát jsem uvažovala o vysazení. Jenže jsem měla strach, že s mojí osobností nastaně nějaká velká změna a již nebudu taková jako dřív.
Po dlouhých úvahách jsem přistoupila k pozvolnému snížení dávky na 2,5 miligramu. Zpočátku to se mnou nic nedělalo, cítila jsem se pořád dobře.
Proto jsem si jednoho rána nevzala ani těch 2,5 miligramu. A to se teprve začaly dít věci.
Ještě že byl víkend a já byla doma, protože ve škole bych to nezvládla ani náhodou. Byla jsem hrozně nervózní - rozčílila mě až k nepříčetnosti i sebemenší maličkost, bolela mě hlava, která se mi asi za tři dny začínala docela škaredě motat, několikrát jsem dokonce ztratila rovnováhu.
Připadala jsem si jako feťák, který nemá přístup ke své droze.
Zvládla jsem to, ale s vypětím všch sil a často jsem měla velké nutkání po svém "věrném příteli" sáhnout, nikdy jsem to ale neudělala.
Jsou to dva týdny a myslím že můžu říct, že už nebudu mít žádné bažení a abstinenční příznaky.
A cítím se o mnoho lépe. Perfektně se mi pročistila hlava, přestala jsem úplně zapomínat a jakoby si svět kolem sebe více užívám. O sexuálním libidu, které jsem měla utlumené, ani nemluvě.
Ale co je nejdůležitější. Tyto léky mi měly pomoci bojovat s anorexií. A víte co? Po vysazení mám velkou chuť k jídlu, snídám, obědvám, večeřím, a jídlo mi už dlouho tak nechutnalo jako nyní.
Chemie, která mi měla pomoci, mi naopak ubližovala. Paradoxní, že?
Jsem moc ráda, že jsem se s tím vším zvládla poprat a cítím se o mnoho lépe. A co Vy? Stali jste se někdy závislí ne lécích? A co si o antidepresivech myslíte? Napište mi do komentářů!
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásné Velikonoce, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Smile purple

Knižní recenze 71 Podezřelý č. 1

31. března 2018 v 12:23 | Eliss
Autor: James Patterson
Žánr: Krimi
Mé hodnocení: 60%
Obsah: Bývalý mariňák Jack Morgan si před několika lety založil vyšetřovací agenturu Private. S podnikáním se mu daří, z Jacka se stal milionář se slabostí pro drahá auta a krásné ženy.
Když se jednoho dne vrátí ze služební cesty domů do Los Angeles, ke svému šoku najde ve své ložnici Collen.
Na tom by nebylo nic divného, kdyby Colleen nebyla jeho bývalá milenka a nyní neležela celá zkrvavená a mrtvá v jeho posteli.
Jack okamžitě volá policii, ale jelikož jí nedůvěřuje, pověří vyšetřováním vraždy své podřízené.
Vrah musel být odborník, protože předem odpojil poplašné zařízení, nenechal žádné otisky prstů a nezapomněl si sebou odnést pevný disk s nahrávkou toho, co snímaly kamery před Jackovým domem.
Do toho všeho je Jack zaměstnám pátráním po ztracené dodávce s léky a vyšetřováním záhadných vravžd v řetězci hotelů.
Policie brzy zaměří svou pozornost na Jacka, který se stává podezřelým číslo jedna...
Podaří se mu prokázat svou nevinu a odhalit pravého pachatele?
Hodnocení: Jamese Pattersona mám jako autora moc ráda. Jeho knihy jsou napínavé a postavám vždy vdechne duši.
Tato kniha se četla rychle, je členěna do krátkých kapitol a děj nemá hluchá místa - ale osobně bych ji o tak padesát stran zkrátila, protože děj je zbytečně natahován.
Identitu vraha jsem tušila až ke konci, i když jisté náznaky, které na něj ukazovaly, proběhly už na samém začátku.
Knihu hodnotím lehce nadprůměrně, na Jamese Pattersona jsem nezanevřela a určitě si v knihovně půjčíím další jeho knihy.
A co Vy? Máte rádi spisovatele Jamese Pattersona? Napište mi do komentářů!
Děkuji Vám za přečtení a komentáře, přeji krásný víkend, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Podezřelý č.1 James Patterson

The Visit 2015

29. března 2018 v 13:17 | Eliss
The Visit je americký snímek režírovaný mým oblíbeným režisérem N. Night Shyamalanem. Mezi jeho předchozí snímky patří například Šestý smysl, Znamení, Vesnice nebo Vyvolený.
Pro všechny tyto snímky je typický šokující moment překvapení, který celý děj převrátí úplně naruby.
Taktéž se mi v jeho filmech líbí velké lpění na detailech, pro někoho nudné dlouhé monology - ale mě osobně vůbec nevadí a činí pro mě film ještě lepším.
V posledních několika letech byl Shyamalan pro své filmy kritizován, podle spousty kritiků mu měl začít docházet dech a jeho zápletky měly být přílíš jednotvárné.
Možná. Je pravdou, že snímky, které nebyly hororové, se mi moc nelíbíly.
Proto když jsem se na čsfd.cz dočetla, že v roce 2015 má vyjít nový film - a ještě k tomu horor - těšila jsem se.
The Visit pojednává o dvojici sourozenců ve školním věku, Becce a Tylerovi, kteří se vydávají sami k prarodičům z matčiny strany, které ještě nikdy neviděli. A to z toho důvodu, že se s nimi jejich matka do krve pohádala.
Ale děti velmi touží konečně prarodiče poznat, proto matka svolí a na celý týden je k nim posílá na návštěvu.
Tyler se touží stát hercem, proto je velmi sympatické, že velkou část filmu sledujeme z jeho amatérských pokusů s kamerou.
Idylické setkání s babičkou a dědou však nemá dlouhého trvání. Oba sourozenci mají přísně zakázáno navštěvovat sklep, vycházet z pokoje po desáté večer a chování obou prarodičů je čím dál podivnější.
Děda si například při čištění zbraně strčí jen tak pro zábavu její hlaveň do úst, babička zase trpí nemocí zapadajícího slunce - což má být typ stařecké demence, který se projevuje nočními děsy. Může však i za to, že babička v noci škrábe nehty omítku a nelidsky u toho řve?
Zprvu si oba sourozenci říkají, že jejich prarodiče jsou prostě jen staří a zmatení, ale situace se stává čím dál horší...
Na čsfd.cz má film aktuálně 69%, které jsou zasloužené a osobně bych se nebála hodnotit výš.
Hodina a půl je na celý film akorát, děj není přílišně natahován a díky záběrům z ruční kamery je příjemně civilní.
Snímek není v pravém smyslu horor, ačkoliv to má uvedeno v žánru, ale spíše bych jej zařadila do thrilleru. Ale i milovníci lekaček si přijdou tak trochu na své.
Oba sourozenci hrají své role velmi přesvědčivě, a prarodiče nezůstávají pozadu.
Líbí se mi tajemnost celého díla, která se stupňuje - až do zjištění, které je opět velmi nečekané a musím režiséra znovu velmi pochválit.
Pokud máte rádi podobně "psycho" laděné filmy, mohu jen doporučit.
A co Vy? Máte rádi M. Night Shyamalana a jeho tvorbu? A viděli jste tento film? Co na něj říkáte?
Napište mi do komntářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro The Visit 2015
 
 

Reklama

Výsledek obrázku pro kniha ti sluší