Kočky

Kočka Sibiřská

3. března 2011 v 10:50 | Eliss

Citáty o kočkách

9. dubna 2010 v 18:02 | Eliss
Ve starověku lidé uctívali kočky jako bohy.A kočky na to nikdy nezapoměly.

Kočky nepatří k lidem.Kočky patří k místům.

Kotě je zajímavé hlavně tím,že se stále za něčím bláznivě honí,a neví za čím,a většinou se zastaví dřív,než to polapí.

Kočky se očividně podle zásady,že nikdy nemůže uškodit,když si řeknou,o cokoliv chtějí.

Koupání kočky

22. července 2009 v 15:10 | Eliss
Ke koupání přistupujeme jen vyjímečně, pokud je to nutné. Častým koupáním bychom srst až příliš zbavovali tuku a pokožku přirozených ochranných vrstev, které brání vlivům vnějšímu prostředí. Pakliže koupeme kočku 2-4x do roka, nemůžeme očekávat, že bude navyklá. Koupání kočky se musí učit především chovatel. Aby postupoval co nejšetrněji, nejpříjemněji a pral se s kočkou co nejméně. Úspěch koupání velkou měrou závisí na povaze kočky a její důvěře chovateli. Při koupání se snažte kočku uklidňovat např. mluvením na ni a chválením.
Do vany, nebo nádoby pro tento účel, použijte protiskluzovou podložku. Pokud budou kočce při koupání prokluzovat nohy, navýší se tímto zbytečně její stres a strach. Teplota vody by měla korespondovat s teplotou těla kočky. Tedy asi 37-39 stupňů °C Ideální je šampón určený přímo pro kočky. Z běžně dostupných vybírejte nejjemnější dětské. Určitě ne psí.
Opět není rozdíl v péči mezi krátkosrstou a dlouhosrstou kočkou. Některé krátkosrsté kočky mají velmi nesmáčenlivou srst. Pro úspěšné vykoupání je nezbytné, aby jste provlhčili kočičí srst až na kořínky. Teprve potom použijeme šampón. Případně našampónujte dvakrát. Pečlivě ji opláchněte. Dejte pozor na oblast očí a vnitřní strany ušních boltců, kam by se voda neměla dostat.
Kočku řádně vysušte. Ačkoli po chvíli srst působí suše, je ještě dlouho vlhká. A pokud je vlhká, hrozí kočce nastydnutí. Takže ji nevypouštějte ven, nenechte ji běhat po studené podlaze a neotvírejte na ni okno. Místnost by měla být dostatečně teplá.
Pokud bojujete proti blechám, je třeba koupání opakovat po 10-14 dnech. Ve stejném intervalu i generální úklid ploch a pokojů, kde se kočka pohybuje. Šampón s obsahem insekticidních látek volte s nižší koncentrací určený pro kočky. Insekticidy ve spreji nikdy nepoužívejte přímo na kočku.
Občas je třeba vyčistit tzv. perinální žlázy a v případě napadení kočičí srsti plísní i ostříhat. Obě procedury však raději ponechte odborníkům.

Perská kočka

22. července 2009 v 11:11 | Eliss
1-volnycz-lomeno-baccaracats-igallery-image0000049.jpg

Povaha a charakter perské kočky

Perská kočka patří k nejklidnějším a k nejméně aktivním kočičím plemenům. Raději vše pozorně sleduje, než aby se sama něčeho účastnila. Nejčastěji ji najdete spokojeně odpočívat na pohovce. Perské kočky nejsou nijak hlučné ani závislé na člověku. Neznamená to však, že by svému pánovi nebyly plně oddány. Rády se mazlí a jsou přítulné. Nevadí jim samota a mohou být bez problémů ponechány doma samy. Jsou trpělivé a dobře se snáší s dětmi i jinými zvířaty.


Základní péče o perskou kočku

Perská kočka je hlavně náročná na péči o srst. Naprosto nezbytné je každodenní pročesávání srsti, aby se předešlo plstnatění. Pokud péči zanedbáte a najdete zplstnatělé místo, nesnažte se ho rozčesat a raději ho opatrně vystřihněte nůžkami. Pro péči o srst je potřeba hřeben s jemnými a hřeben s širokými zuby, zubní kartáček na srst v obličeji a drátěný kartáč na náprsenku. Je dobré kožich perské kočky čas od času posypat pudrem. Srst se potom méně zacuchává. Perská kočka je šlechtěna už po staletí a to jí přináší různá dědičná onemocnění (například potíže s ledvinami). Krátký čenich jí zase způsobuje dýchací problémy.

Bombajská kočka-popis

21. července 2009 v 10:00 | Eliss

Bombajská kočka - plemeno s nádherným, přítulným a snášenlivým charakterem.

PLEMENO: krátkosrstých koček PŮVOD: Bombajská kočka vyšlechtěna v 50.letech 20.století v USA křížením Americké krátkosrsté kočky a Burmilly. V roce 1976 byl v USA uznán její standard. VELIKOST: Bombajská kočka je středně velká, dynamická se smolně černou srstí a výraznýma očima. HMOTNOST: V rozmezí 2,5 až 5 kg. SRST: Bombajská kočka má krátkou, jakoby přistřiženou, lesklou srst. Zbarvení absolutně černé po celé délce vlasu. Někdy se Bombajské kočky nazývají "mini-panter" (malí panteři). HLAVA: Hlava je mírně zaoblená, obličej plný se značnou vzdáleností mezi očima, čumák široký, čelisti má rozvinuté. NOS: Nos je svým tvarem poněkud širší. UŠI: Uši jsou středně velké, zakulacené, nakloněné dopředu. OČI: Oči jsou kulaté a široce postavené, měděné nebo zlatavé barvy. Barva očí čím tmavší,tím lepší. TĚLO: Středně velké a svalnaté. Končetiny jsou úměrné k postavě, tlapy kulaté. OCAS: Ocas je rovný, střední délky. CHARAKTER: Bombajská kočka je to nádherná, přítulná a snášenlivá kočka. OSTATNÍ POPIS: Upravený nebo zahnutý ocas, bílé vlasy nebo skvrny, nesprávný počet prstů, zelené oči. PÉČE: Bombajská kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Bombajská kočka-fotky

21. července 2009 v 9:59 | Eliss

Britská modrá kočka-fotky

20. července 2009 v 20:02 | Eliss
britská modrá kočka - kotě
britská modrá kočka - kotě
Baltimor Teddy Star, CZ
Modrá koťata (m:Rebeka
Samuel

Hezů fotka koťátek

20. července 2009 v 19:56 | Eliss
 
 

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší