Beauty

Jak si zpříjemnit podzim

28. října 2011 v 14:27 | Eliss

Jak přežít podzim

Podzimní dny dokážou být opravdu krásné. Sluníčko, barevné podzimní listí, vůně ohňů a děti, které pouštějí draky. Jenže podzim je také ročním obdobím, kdy na nás padají deprese a melancholie. Dostáváme první rýmy a kašel a celkově se cítíme hůř. Otrávené, unavené, mnohdy ošklivé, protože naše tělo je jako bez života. Vlasy bez lesku, kůže suchá a nálada pod psa.Jak si tedy podzim zpříjemnit?

Být chvíli sám má své kouzlo

15. října 2011 v 10:27 | Eliss

Buďte kamarádi se samotou

Člověk je společenský tvor, víceméně zvyklý na to, že většinu času není sám. Přesto jsou lidé, kteří samotu vyhledávají, rádi se do ní ukrývají a dokáží si ji parádně užít a vychutnat. Samota není naším nepřítelem, naopak nám umožňuje věnovat se nějakou dobu jen sami sobě a tomu, co máme opravdu rádi. Dává prostor nám a našim koníčkům.

Samota rovná se samostatnost

Jedním z kladů života v osamocení je jeho silný vliv na naši samostatnost. Musíme se naučit postarat se sami o sebe, vystačit si a zabavit se.V našem okolí není nikdo, kdo by nám mohl být nápomocen. Tento tlak nemusí být někomu dvakrát příjemný, přesto by se dalo říci, že ve své podstatě vede k dobrým výsledkům.

Podzimní rýmy a virózy

30. září 2011 v 11:16 | Eliss

Bylinky pomáhají při nachlazení, chřipce i únavě

Podzim je obdobím, kdy se nachlazení, bolest v krku či rýma vyhne málokomu. Obtíže se často opakují, přichází únava… Jak můžete posílit svou obranyschopnost pomocí přírodních prostředků? A které bylinky jsou při nachlazení nejlepším pomocníkem?
Léčivé rostliny lidé používají odedávna. Jejich znalost byla vždy velmi cenná, naši dávní předci získávali zkušenosti.
Léčivé rostliny obsahují účinné látky, které mohou při bolestech v krku, rýmě i kašli opravdu znatelně ulevit, pomáhají i potírat původce nemoci.

Masky na vlasy

24. září 2011 v 16:27 | Eliss

Masky na vlasy - recepty nejen z ledničky

Naše vlasy občas potřebují pořádnou regeneraci. Roztřepené konečky, suché, polámané, nepoddajné vlasy bez lesku… to všechno jsou následky fénovaní, žehlení vlasů či přílišného česání, stylingu a nesprávné péče. Také změna počasí na vlasy působí. Jak v létě tak i v zimě vlasy trpí a je potřeba jim proto dopřát řádnou péči po celý rok.
Nejideálnější způsob regenerace je použití vlasové masky. Na trhu je spousta masek pro různé typy vlasů, jen je potřeba vybrat tu pravou, která bude pro vaše vlasy vhodná, což je občas dost těžký oříšek. Další možností je vyrobit si doma vlastní vlasovou masku. Zde najdete pár receptů:

Zajímavé oční stíny

11. září 2011 v 12:38 | Eliss
Fotospeciál: Nejšílenější oční stíny

Mějte pěkné zuby

3. dubna 2011 v 9:23 | Eliss
Ženy si hlídají nalíčení očí, správně zvolený make-up či sladění s rtěnkou, stejný důraz by ale měly věnovat i péči o zuby. Nejen proto, aby zuby nezdobily nepříjemné kazy, ale i proto, že krásné zuby jsou zárukou úspěchu.

Proč mít krásné zuby

Není pochyb, že zářivý úsměv zvyšuje osobní přitažlivost a budí sympatie. Korunují ho pěkné zuby, a to jsou především ty zdravé - světlé a bez děr. Jsou nepostradatelné při kousání stravy a velikou měrou přispívají k pocitu sebevědomí. Takový vzácný dar, jakým je bezvadný chrup, však každý člověk do vínku nedostane. Ale nepopadejte skepsi, současné možnosti péče o zuby vám pomohou napravit to, o co vás možná příroda ošidila.

Nejčastější chyby a omyly v péči

K největším problémům patří zubní kazy a paradontóza. Jsou stále hodně rozšířené - trpí jimi devadesát procent všech mužů a žen. Dá se jim však účinně předcházet. Odborníci říkají, že častou příčinou bývá nesprávná zubní hygiena a nevhodně zvolená strava. Konzumujeme příliš mnoho sladkostí a naopak přijímáme fluóru - obojí negativně ovlivňuje zubní sklovinu. Čištění zubů sice většina lidí počítá k samozřejmým hygienickým rituálům, jenomže jen málokdo zná správnou techniku čistění ústní dutiny.

Medová lázeň á la Kleopatra

2. března 2011 v 17:07 | Eliss

Krása ukrytá v medu

To, že med je všestranně účinný domácí pomocník, jste si na mých stránkách už přečetli. Věděli jste však, že když ho správně využijete, udělá něco i pro vaši krásu? Nechte se inspirovat sladkými tipy!
O tom, že med má nejen zdraví prospěšné, ale i zkrášlovací účinky, věděly už naše prababičky. Dokonce sama velká královna Kleopatra se před bezmála dvěma tisíci lety koupala v mléce s medem, aby její pokožka byla sametově hebká.Rozhodně také není náhoda, že med si jako oblíbenou složku svých produktů oblíbila většina kosmetických firem.
Med můžete tedy poměrně často objevit ve složení nejrůznějších přípravků - od šamponů a tělových mlék počínaje až po pleťové krémy nebo třeba i rtěnky. Proč tedy nevyužít jeho vynikající vlastnosti a nevyzkoušet ho na vlastní kůži v pohodlí domova? Za pár korun dosáhnete díky medovému spojenci velkých výsledků.

Cool & trendy

30. června 2010 v 9:50 | Eliss
Léto je naprosto ideální období na zkoušení úžasných zářivých barev a odstínů, na které si v jiných sezonách netroufáme ani pomyslet, natož se jimi nalíčit. Odhoďte zábrany aspoň jednou za rok a roztočte to ve víru barev!

Super nehty? Zkuste tajné triky!

21. května 2010 v 17:08 | Eliss
Pastelové barvy letos povedou

Vyberte si vůni podle temperamentu!

24. března 2010 v 14:48 | Eliss
Líbit se nám může třeba tisíc parfémů, ale jen málo z nich je vhodných právě pro vás osobně. Podle čeho vybírat? Zkuste to třeba podle charakterové typologie!
Úplně jinak totiž pasuje vůně k živému a veselému sangvinikovi než ke vznětlivému cholerikovi, něco jiného sedne vyrovnanému flegmatikovi a po odlišném parfému zase sáhne zadumaný cholerik. Jaký parfém tedy bude sedět vám?

Recepty na domácí kosmetické využití

19. března 2010 v 18:46 | Eliss
Zábal na suché vlasy
V mikrovlnce nebo na sporáku nahřejte 100 ml panenského olivového oleje, aby byl akorát teplý (vyzkoušejte na prstu - olej by měl příjemně hřát), rozhodně nesmí být horký! Pak ho rovnoměrně vetřete do suchých vlasů, především na konečky, a zabalte je do ručníku minimálně na 30 minut. Poté vlasy umyjte šampónem a ošetřte běžným způsobem.
* Medovo-olivová maska na suchou pleť*
Smíchejte dvě polévkového lžíce olivového oleje se stejným množstvím medu a za stálého míchání ohřejte na přijatelnou teplotu, dokud nevznikne hladká směs. Poté masku naneste na obličej (vyhněte se partiím okolo očí a rtů) a nechte působit asi dvacet minut. Poté důkladně smyjte vlažnou vodou a aplikujte hydratační pleťový krém.
Zábal na popraskané ruce
Do rukou vetřete potřebné množství vlažného olivového oleje (odpovídá zhruba dvěma polévkovým lžícím) a navlékněte na ně mikrotenové sáčky. Přes ty ještě v ideálním případě přetáhněte teplé zimní rukavice a nechte působit 30 minut. Poté ruce pečlivě umyjte mýdlem a natřete krémem na suchou pokožku rukou.

Kosmetický tip: Máta peprná na lupy

17. března 2010 v 16:41 | Eliss
Trápí vás svědivost hlavy a lupy? Hledejte pomoc u voňavé bylinky s názvem máta peprná.

Máta peprná
Svědění hlavy a lupy umí pořádně potrápit. Často je to způsobeno používáním nevhodných přípravků na vlasy a jejich nedostatečným vymýváním z pokožky hlavy a hlasů, hlavně šampónů. Používejte tedy přírodní šampóny a pak také užitečnou bylinku, která nám s tímto problémem umí pomoci -mátu peprnou.
Použití
Díky obsahu mentholu mátu účinkuje antisepticky a protizánětlivě, omezuje tvorbu lupů a zklidňuje pokožku hlavy. Po každém umytí šamponu si tedy připravte odvar z máty-lžičku sušené bylinky přelijte hrnkem vařící vody, přikryjte a nechte 15 minut louhovat. Pak nechte vychladnout a přelijte vlasy -hlavně se snažte odvarem promasírovat pokožku hlavy. Nesmývejte, jen nechte vlasy volně uschnout.

Medová koupel

13. března 2010 v 18:28 | Eliss
Medová koupel
Máte konečně volný večer, kdy jste samy doma a máte čas se chvíli věnovat sama sobě? Tak udělejte něco, co prospěje vaší kráse.
Med je jedním z nejznámějším kosmetických a krášlících přírodních prostředků, známých už od dob Kleopatry. Je vhodný i pro citlivou pleť, kterou zklidní a zhojí a naše pokožka se bude po medové kůře cítit jako znovuzrozená - takže, zkuste si udělat medový večer.

Do vany nalijte litr nebo dva mléka a přidejte několik lžic medu. Mezitím si v misce smíchejte med, žloutek a lžičku olivového oleje. Celou směs si vetřete do vlasů a sepněte sponkami. Obličej si potřete medem, který napřed rozpustíte ve troše horkého mléka, aby se lépe nanášel a natřete si jím obličej. Nezapomeňte ani na rty. Pokud máme hotovo, ponoříme se do vany se směsí a jsme tu tak dlouho, pokud je nám to příjemné. Pak celé tělo a hlavně vlasy osprchujeme pořádně teplou vodou. Pak už můžeme jen doporučit zalehnout do postele a popřát sladké sny.

Trápí vás alergie? Braňte se všemi dostupnými prostředky

10. března 2010 v 16:55 | Eliss
Blíží se jaro a bohužel s ním i pylová sezóna. Budeme tak vystaveni útokům mnoha alergenů. Podle nových vědeckých poznatků však mohou alergeny pronikat do těla nejen dýchacími cestami, ale i pokožkou a tak vyvolat alergickou reakci. Naštěstí existuje péče, která nás bezpečně ochrání.
Pokožka jako ochranný štít
Málokdo si uvědomuje, jak je pro nás pokožka důležitá. Je to vlastně jakýsi ochranný štít, který nás chrání před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí a zároveň kontaktuje s okolním světem.

Ale pozor, kůže není zcela nepropustná. A tak její horní vrstvou mohou do těla pronikat různé škodlivé látky a také alergeny, které pak vyvolávají alergické reakce. Je proto velmi důležité, zvláště pro alergiky, věnovat pokožce zvýšenou péči a k tomu vybírat správné přípravky. Pomocnou ruku vám může nabídnout značka Eucerin se svojí speciální dermokosmetickou řadou pH5.

Kosmetický zázrak? Nevěřte reklamě

4. března 2010 v 17:38 | Eliss
Výrobci nás lákají působivou reklamou

Masky na obličej

4. března 2010 v 17:28 | Eliss

Masky na obličej

Osvědčená maska Salátovou okurku oloupejte, rozmixujte a smíchejte s trochou bílého jogurtu.
Masku naneste na pleť a nechejte působit 15 minut. Potom pleť opláchněte vlažnou vodou a vysušte měkkým ručníkem.

Vločková maska Smíchejte 2/3 hrnečku horké vody a 13 lžic ovesných vloček, pak směs nechte ustát.
Přidejte 3 lžíce medu, půlku nastrouhaného jablka, 3 lžíce bílého jogurtu a umixujte do hladka.Nechte působit 10 - 15 minut a pak smyjte teplou vodou.

Drožďová maska Pár kapek citrónu a kostku droždí rozmíchejte s trochou teplé vody a naneste na obličej. Po 15 minutách masku sloupněte a její zbytky pečlivě odstraňte.

Mrkvová maska Z jednoho bílku ušlehejte sníh a rozmíchejte v něm dvě najemno nastrouhané mrkve.
Směs zahustěte moukou, až vznikne kaše.
Směs naneste na obličej a krk a po 15 - 20 minutách smyjte vlažnou vodou.

Jogurtová maska Půlku smetanového bílého jogurtu naneste na obličej a nechte zaschnout. Smyjte ho vlažným plnotučným mlékem a nakonec obličej opláchněte studenou vodou.

Pomerančová maska Pomeranč rozkrojíme na polovinu. Z jedné poloviny vymačkáme šťávu, druhou polovinu pomeranče oloupeme a rozmixujeme.
Smícháme pomerančovou šťávu s rozmixovaným pomerančem a asi 5 lžícemi tvarohu.
Naneseme na pokožku a necháme 15 minut působit. Potom masku smyjeme vlažnou vodou.

Nenechte pleť v mrazu trpět!

14. února 2010 v 17:17 | Eliss
Svoji pleť musíte před mrazem chránit Svoji pleť musíte před mrazem chránit

Bez rtěnky se neobejdu!

18. srpna 2009 v 11:47 | Eliss
Tmavovláskám se světlou pletí sluší rudá Tmavovláskám se světlou pletí sluší rudá

Jak na heboučké paty

28. července 2009 v 10:42 | Eliss
Správně ošetřené nohy vás ozdobí Správně ošetřené nohy vás ozdobí

Nachytejte bronz. I bez sluníčka!

25. července 2009 v 15:20 | Eliss
Bronzovou tvář vykouzlí i pudr Bronzovou tvář vykouzlí i pudr

Zbavte se plihnoucích vlasů

24. července 2009 v 8:36 | Eliss
Bohatosti vlasů docílíte snadno

Zvýrazněte vaše já

22. července 2009 v 14:44 | Eliss
Jaký druh vůně je pro vás ten pravý?

Vůňe → Hypnose

22. července 2009 v 14:42 | Eliss

Hypnose Detaily parfému
  • Typ: Parfémová voda
  • Značka: Lancome
  • Řada: Lancome Hypnose
  • Balení: 50 ml
  • Skupina vůně: Orientálně dřevitá
  • Rok uvedení parfému: 2005
Popis vůně Hypnose, novinka od Lancome, je jemná dřevitá orientální vůně jejíž podstatou je vanilka, vetiver a mučenka. Ztělesňuje v sobě nekonečnou ženskost a smyslnost. Hypnôse má mnoho tváří. V závislosti na citovém rozpoložení a náladě ženy, která ji nosí, vystupují její jednotlivé složky na povrch více či méně intenzivně. Tato vůně přiroste každé ženě k srdci, nikdy ji neomrzí, neustále se k ní bude chtít vracet. Složení parfému
  • hlava: mučenka, bílé květy
  • srdce: vzácné druhy orientálních květin, čistá vanilka
  • základ: vetiver, vzácná dřeva

5 špatných trendů úpravy nehtů

21. července 2009 v 10:13 | Eliss
Prvním z prohřešků jsou umělé nehty. Extra dlouhé a hranaté. Pokud takové někdo má, následuje pak poklepávání na jakémkoli kuse nábytku, které dere uši a znervózňuje okolí, dále také nemožnost pro majitelku dlouhých umělých nehtů cokoli pohodlně vzít a udržet.

Obléknout punčochy se pak stane téměř noční můrou. Navíc pořídit si umělé nehty není levnou záležitostí. Neobnáší to jen jednorázovou návštěvu manikérky, ale nutné jsou další návštěvy pro opravu nehtů, pokud se zlomí či odloupnou, což postupně počáteční částku velmi navyšuje. Své vlastní nehty vlastně neustále ničíte, protože se jim nedostává vzduch, nepomáhá jim sluníčko a jsou čím dál méně vitální a stále ošklivější. Když byste se tedy rozhodla umělé nehty sundat, bude vám nějakou dobu trvat, než se vaše vlastní dostanou do dobré kondice a budete s nimi spokojená. Jediné umělé nehty, které jsou povolené, mají zakulacený tvar a rozumnou ( krátkou ) délku.

Druhým tahem vedle jsou přeplácané dekorace na nehtech. Květina namalovaná na jednom velkém nehtu je rozkošná, navíc elegantní a zastává funkci skvělého doplňku, ale všech deset nehtů s různorodými květinami či nalepenými kamínky, ať už jsou sebekrásnější, vypadá kýčovitě. To si prostě nechat udělat nemůžete, raději se ozdob na nehty vzdejte úplně. Za dekoracemi následuje francouzská manikúra. Lidé si myslí, že francouzská manikúra je klasika, která má své místo vždy, avšak návrháři s tímto rozhodně nesouhlasí. Jde prý o okoukaný styl, který své místo při úpravě nehtů definitivně ztratil. Co však je ještě horší než francouzská manikúra? Přece francouzská pedikúra.

Čtvrtým neodpustitelným prohřeškem je různá délka nehtů. Z domova nemůžete odejít, pokud je jeden krátký, druhý delší, další zase nejkratší. Musíte si ihned udělat čas a nehty upravit tak, aby byly jednotné.

Navíc ty krátké jsou in, dlouhé obecně nejsou příliš populární, proto je tedy za každou cenu mít nemusíte. A nakonec ten nejhorší prohřešek - neudržované nehty. Oloupaný lak je naprostou prohrou na poli manikúry. Pokud jste tedy lenošná, než abyste si nehty pravidelně lakovala a po pár dnech opravovala, zkuste bezbarvý lak. U něj není tak výrazně vidět, pokud na některém nehtu kousek chybí. To však ale neznamená, že jej nebudete nikdy opravovat. Nejlépe je jednou za čas nehty odlakovat a poté opět nanést úplně novou vrstvu laku. Ještě jedno provinění - okousané nehty. K tomu, abyste přestala stačí například investovat do manikúry.

Do nehtů, které jste si nechala za velmi drahý peníz upravit, nebudete bez rozmyslu jen tak kousat a navíc lak nechutná nejlépe. Takže, jaké že nehty jsou in? Krátké a zakulacené. Hranaté byly žádané dříve, nyní se také dají " překousnout", avšak zakulacené jsou skutečným trendem, který nyní frčí.

Nalakovat je můžete matným, lesklým i bezbarvým lakem. Pokud však na lakování nemáte čas ani chuť, pak i na "holé" nehty dostanete zelenou kartu.

Nehty jako drahokamy

12. července 2009 v 12:20 | Eliss
Dokonalé sladění barevDokonalé sladění barev
Že o nehty je třeba pravidelně pečovat, víme. Ale občas je můžete i rozmazlovat. A trendy zdobení jim určitě budou slušet!

Pěstěné nehty a ruce jsou jednou z mnoha ingrediencí, která dotváří náš celkový vzhled. V dnešní době existuje řada přípravků k úpravě přírodních nehtů, pokud však máte nějaké estetické a zdravotní problémy, není nic jednoduššího než podstoupit umělou modeláž nehtů.
Lucie Karlíková, kosmetička a nehtová designérka, říká: "Trendem poslední doby je bezesporu zdobení nehtů, tzv. nail art, ať již přírodních nebo umělých. I do této oblasti péče o ruce se promítají aktuální trendy, důležité je především to, aby vám zvolený styl slušel a typově odpovídal vaší osobnosti. Při zdobení nehtů je třeba brát zřetel i na vaše povolání, pro některé profese není vhodné pestré a nápadné zdobení, jiné k extravaganci přímo vybízejí."

Hit - kontrastní kombinace

Na přírodní nehty můžeme malovat speciálními štětečky s výsuvným rýsovacím pérkem buď laky k tomuto určenými, nebo zdobící tužkou se štětečkem v jednom. Ideální je zvolit jako podklad francouzskou manikúru. "Trend francouzské manikúry je stále v plném proudu," říká Veronika Kremzová z firmy Jessica a dodává: "Nejde jen o klasickou francouzskou manikúru s bílou špičkou, ale v módě jsou i kontrastní kombinace jako např. bílý nehet s barevnou špičkou nebo se špičkou vzorovanou. Často se používá barva růžová, pastelové odstíny střídají křiklavé tóny, které se pro efekt přelakovávají glitrovými laky. S podzimem přichází i laky transparentní s jemným princeznovským nádechem, odstíny metalických a kovových barviček."

Možnost výběru je opravdu bohatáMožnost výběru je opravdu bohatá


foto: Bellazi

Nehty nalakované podkladovým lakem můžeme zdobit obtisky, samolepkami nebo i kamínky. Důležité je upravený nehet vytvrdit bezbarvým krycím lakem. Lucie Karlíková na dotaz, co je největším hitem sezony při zdobení přírodních nehtů, říká: "Především je důležité uvědomit si, tak jak to v životě bývá, že někdy méně znamená více. Není nutné tedy zdobit každý jednotlivý nehet stejným motivem, můžeme se zaměřit jen na několik vybraných prstů na ruce a využít vzniklou asymetrii ve zdobení. Velmi moderní jsou tzv. 3D samolepky, které si zcela jednoduše na nalakovaný nehet nalepí každá z nás, přetře krycím lakem a výsledný efekt je okouzlující." 3D samolepky zakoupíte např. v síti prodejen DROXI nebo v obchodech NSI.

Prostě si je kupte...

Zdobení přírodních nehtů výše popsanými technikami většinou vydrží jeden maximálně dva týdny. Na nehtech upravených umělou modeláží je nutné permanentní zdobení po třech týdnech doplnit a vyretušovat. Nazdobené umělé nehty v různých velikostech je možné zakoupit i jako polotovar, speciálním lepidlem připevnit na přírodní nehet a přetáhnout gelem, zmodelovat a eventuálně i dokreslit. A výsledek je opravdu pozoruhodný!
V módě jsou kontrastní kombinace

V módě jsou kontrastní kombinace
Umělé nehty je možné nejenom modelovat, ale i zdobit pryskyřicí za použití štětečku nebo kuličky a vytvrdit pod UV lampou. Hře s tóny a geometrickými obrazci se meze nekladou, záleží jen na obrazotvornosti autora. Pod poslední vrstvu gelu při modelaci nehtů je možné zapéct také krystalky, kamínky a korálky, toto zdobení opět vydrží celé tři týdny. Do volných konců umělých nehtů se dají navrtat i přívěšky a zdobené kroužky. Sláva bižuterii!
A dobrá rada nakonec? Rozhodně nezapomeňte na nehty na nohou, protože dokonale upravená nožka podtrhuje ženskost a nenechá nikoho na pochybách, že její nositelka je prostě cool.
 
 

Reklama

Výsledek obrázku pro kniha ti sluší