Malé ženy (2019)

8. února 2020 v 13:35 | Eliss |  Moje kecy
Včera jsem se po dlouhé době setkala se svojí nejlepší kamarádkou, kterou jsemm neviděla asi dva měsíce. Napsala mi před dvěma týdny, že u nás v kině budou dávat skvělý film, na který bychom měly zajít.
Měla jsem určité pochybnosti, přeci jen nás filmový vkus je dost rozdílný, když mi však poslala název filmu a já si následně pročetla recenze a hodnocení na českoslovenké databázi, začala jsem se těšit.
Film byl natočen podle románu Louisy May Alcottové, který byl vydán v roce 1868. Louisa vyrůstala se třemi sestrami, a jejich společný život byl inspirací právě pro Malé ženy.
Kino bylo poloprázdné, seděly jsme až v úplně poslední řadě, a když pominu mladé puberťáky, kteří vedle mě neustále šustili lupínky, bylo to moc fajn.
V americkém městě Concord žije rodina Marchových. Matka a její čtyři sestry, otec zrovna bojuje na frontě.
Nejstarší ze všech sester Meg sní o tom, že se stane slavnou herečkou, Jo chce být spisovatelkou, Amy zase miluje kreslení a nejtišší a nejnápadnější Beth zbožňuje hru na piano.
Matka se snažila dívky vychovat tak, aby vždy pomáhaly potřebným a chudým, dokonce jde tak daleko, že na Štědrý den věnuje celou jejich sváteční snídani chudé rodině, které chodí pomáhat.
Dívky dospívají, mění se jejich pohled na svět, zbavují se iluzí, a přicházejí i první lásky.
Celý příběh sledujeme pohledem Jo, která se snaží změnit pohled, kteří mají muži na ženy v devatenáctém století. Píše příběh své vlastní rodiny, a snaží se jej, leč neúspěšně, prodat nakladatelství. Jenže to není vůbec jednoduché.
Láska pro ni přeci není to nejdůležitější věcí na světě, ale to ještě neví, jaké jí osud přichystá překvapení...
Příběh malých žen, které dospívají a objevují strasti, ale i slasti života.
Image result for Little women 2019 poster
Jak jsem psala v úvodu, jsem moc ráda, že jsemtento film viděla na velkém plátně, a ne doma v televizi. Pokud bych jej viděla v televizi, rozhodně by na mě tak dobře nezapůsobil.
Herecké obsazení bylo vybráno perfektně. Emma Watson, Meryl Streep, Saoirse Ronan, to jsou záruky dobrého filmu.
Historické romány nepatří mezi mé oblíbené, ale tady jsem byla opravdu nadšena. Musím pochválit kostyméry, protože tak pěkné šaty jsem ve filmu ještě neviděla - devatenácté století v celé své kráse.
Zajímavostí je i to, že každá ze sester má svou oblíbenou barvu, a podle toho jsou laděny kostýmy.
Hudební složku filmu si vzal na starost skvělý Alexandre Desplat, který je autorem hudby například i k filmu Harry Potter a Relikvie smrti.
Romantická zápletka není nijak přeslazená, ale je tu několik velmi emotivních scén, při kterých se z předních řad ozývalo popotahování. Nejsem typ, co brečí u filmů, ale mnoho mi opravdu nescházelo.
Ke konci jsem už jsem se na sedadle nervózně vrtěla, film má přes dvě hodiny, a kamarádka se spletla, když mi tvrdila, že má pouhou hodinu a půl.
Celý film jsem se bavila, ale posledních patnáct minut jsem měla pocit, že už je děj nesmyslně natahován, některé scény byly opravdu zbytečné. Závěr mě překvapil, víc ale neprozradím.
Nakonec jsem byla spokojená, odcházela jsem z kina s dobrým pocitem, a v nejbližší době do něj opět vyrazím!
A co Vy? Viděli jste tento film? Nebo vyhledáváte jiný žánr filmů? A na čem jste byli naposledy v kině? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni :-)

KLIK 100% (297)

Komentáře

1 tinka77 tinka77 | 8. února 2020 v 21:01 | Reagovat

Toto bola obľúbená knižka mojej najmladšej dcéry

2 Leník Leník | Web | 8. února 2020 v 23:58 | Reagovat

To zní jako skvělý film :). Vyhledala jsem si ho na Googlu, nevěděla jsem o něm.
Já mám historické filmy ráda :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší