Tajemné Hoia-Baciu

14. ledna 2020 v 19:48 | Eliss |  Moje kecy
Hoia-Baciu je název lesa, který se rozkládá v Transylvánii - části Rumunska, kterou má většina lidí spojenou s hrabětem Drákulou.
Tento les však není oblíbeným místem zamilovaných párů na romantické procházky. Právě naopak. Místní se mu vyhýbají obloukem. Někteří jej dokonce nazývají nejděsivějším místem na světě...
Spousta lidí v lese pociťuje negativní energii - přepadá je úzkost spojená s bolestí hlavy, a někteří dokonce omdlévají.
V roce 1953 pořádá rumunský biolog výpravu do Hoia-Baciu na vlastní pěst. Je totiž tajemnou povídačkou o údajných paranormálních jevech v lese posedlý. Do lesa se vydá úplně sám. Později popisuje, že měl zvláštní stísněný pocit, a celou dobu měl iracionální pocit nesmírného děsu.
Biolog pořídí pár fotografií a vrací se domů. Po vyvolání fotografií se ale nestačí divit. Zachytil na nich totiž zvláštní stíny, které jej jakoby celou dobu sledovaly! Mohlo snad jít o vadu fotoaparátu, či muž zachytil něco opravdu znepokojivého?
Související obrázek
V roce 1968 se do lesa vypraví mladík Emil Barnea se svou přítelkyní. Poklidnou odpolední procházku však zkazí hrůzný zážitek.
Rozhodnou se posedět na Mýtině což je oblast lesa, kde nerostou stromy, keře, a ani žádný jiný porost - tuto záhadu dodnes nevysvětlili ani odborníci, kteří půdu několikrát pečlivě zkoumali.
Poklidný piknik však za několik minut přeruší jeho přítelkyně svým výkřikem. Barnea se běží podívat, co se děje, a nad lesem spatří veliké, kulaté plavidlo, které se nápadně podobá UFO! Duchapřítomně vytahuje fotoaparát a udělá několik fotografií, bohužel se podaří vyvolat pouze jedinou.
O několik týdnů později je Barneovo svědectví i fotografie označeno jako falešné - vyfotil prý obyčejný meteorologický balon.
Podle záznamů se ale žádný meteorologický balon nad oblastí nevyskytoval...
Vzhledem k roku, kdy byla fotografie pořízena soudím, že o padělek nepůjde, a na meteorologický balon to taky moc nevypadá.
Tato záhada mě velmi zaujala, a proto jsem se snažila zjistit na internetu další informace, a narazila jsem na zajímavé video.
Spolek Paranormal tým točí na YouTube videa z různých tajemných míst nejen u nás, ale i ve světě. Vydali se například na průzkum lesa Bor, nebo Velhartický hřbitov.
Mimo jiné navštívili právě i Hoia Baciu. Vybaveni Ghostmetrem - což má být přístroj ke komunikaci s duchy mrtvých lidí - a celé místo s tímto přístrojem zkoumají.
Bohužel na nic zase tak zajímavého nenarazí - video přikládám níže, ať si uděláte obrázek sami.
Celá tato záhada je nesmírně zajímavá a myslím, že by na ní pověstné zrnko pravdy mohlo být. Nebo si lidé popisující úzkostné stavy, které je potkaly při procházce lesa, jen vymýšlejí? Proč by to ale dělali?
Co si o této záhadě myslíte Vy? Zakládá se na pravdě, nebo jde jen o obyčejné báchorky? A je fotografie UFO jen dobře udělaný padělek? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Káva nebo čaj?

Káva 34.2% (76)
Čaj 60.8% (135)
Ani jedno 5% (11)

Komentáře

1 vizit-my-farm vizit-my-farm | 14. ledna 2020 v 21:09 | Reagovat

Podobné věci jsou jen lákadla pro turisty...

2 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. ledna 2020 v 0:08 | Reagovat

Lidé mají rádi podobné historky, pěkně se o nich přemýšlí a běhá z nich příjemný mráz po zádech. Duch místa ovšem může fungovat velmi dobře, sám jsem si to vyzkoušel na proslulém Lesu sebevrahů Aokigahara pod horou Fudžisan. Ale k většině podobných skutečností mám dost skeptický vztah, myslím, že jsou vysvětlitelné racionálně, ale rozhodně by to byla škoda :-).

3 Joina Joina | Web | 15. ledna 2020 v 8:43 | Reagovat

Na každé záhadě, něco bude. Já nevím, ale myslím si, že úzkostné stavy si mohou lidé dělat už z toho, když to slyší a vědí, co je může čekat... Samozřejmě ty, co o tom, vědí...
Potom je záhada, když do lesa vkročí, neví, kam jdou a zničeho nic, podobné jevy...

4 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 15. ledna 2020 v 11:55 | Reagovat

Mně připadá tak trochu tajemný každý les..

5 tinka77 tinka77 | 16. ledna 2020 v 19:24 | Reagovat

Možno keby o tom nepočuli tak by ich tam nič nestrašilo. Ale sú miesta kde sa necítim dobre a nechodím tam rada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší