Knižní recenze 173 Pohřešovaná

23. ledna 2020 v 21:11 | Eliss |  Moje kecy
Autor: Chris Mooney
Žánr: Krimi
Mé hodnocení: 70%
Obsah: Třiatřicetiletá Darby McCormicková pracuje jako policistka v bostonském vyšetřovacím týmu. A zrovna má před sebou nový, velmi zapeklitý a děsivý případ.
Ze svého domu zmizela mladá studentka Carol a vše nasvědčuje tomu, že ji někdo unesl. Neznámý útočník totiž navíc chladnokrevně popravil Carolina přítele.
Darby se svým kolegou Banvillem zajistí místo činu, posbírají důkazy, kterých moc není, a chtějí se vydat na stanici. Jenže při odchodu Darby pod verandou domu něco zahlédne.
To něco se ukáže jako na kost vychrtlá, zbídačená, a evidentně dlouho týraná žena, která trpí bludy a halucinacemi. Řekne však několik informací, které detektivy přivedou na stopu pohřešovaných dívek, které nedávno zmizely z okolí Bostonu.
Do případu se ale vloží FBI, a Darby se setkává se svým známým z minulosti, agentem Manningem. Poznala jej před dvaceti lety za okolností, které nebyly zrovna příjemné, a nyní se jí začínají vracet vzpomínky, které by nejraději zapomněla. Ještě k tomu všemu se snaží doma pečovat o nemocnou matku.
To vše ale bude muset potlačit, protože čas běží, stop vedoucích k pachateli je málo, a ten si s nimi navíc hraje jako kočka s myší...
Hodnocení: Tuto detektivku jsem si půjčila v knihovně, protože mě zaujala pěkná obálka a já prostě miluju detektivky, takže jsem neodolala.
Knížka byla vydána v roce 2007, jedná se již o čtvrtou autorovu knihu, za ty předešlé získal i nějaká ocenění.
Knížka mě chytla už od začátku. Některé pasáže bych vypustila, nebo alespoň o něco zkrátila, ale není jich zase tak moc.
Hlavní hrdinka je sympatická, líbilo se mi i ten náhled do její minulosti a to, jak je to všechno úzce spjaté s celým případem.
Dost podrobně se seznámíme s tím, jak to chodí v kriminalistické laboratoři, a je to pěkně mravenčí práce.
V polovině knihy přišlo krátké zklamání. Vypadalo to, že byla prozrazena vrahova identita, ale autor vymyslel tak zajímavou zápletku, že nakonec to všechno bylo úplně jinak, a já byla opravdu příjemně překvapená.
Obdivuji autory, kteří dokáží vymyslet takové zajímavé rozuzlení.
S knihou jsem byla nakonec spokojená, od tohoto autora si rozhodně v knihovně ještě něco přečtu.
A co Vy? Máte rádi detektivky? A podaří se Vám při čtení přijít na pravého pachatele ještě před koncem? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss
Výsledek obrázku pro Pohřešovaná Chris Mooney
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni :-)

KLIK 100% (297)

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 24. ledna 2020 v 6:10 | Reagovat

Ve správné detektivcr vraha před koncem člověk neodhadne a na konci je překvapen..

2 Leník Leník | Web | 24. ledna 2020 v 11:46 | Reagovat

Ta obálka je hodně zajímavá!
Taky obdivuji autory, že často vymysli zápletku, kterou čtenář vůbec nečeká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší