Knižní recenze 171 Vyvrhel

9. ledna 2020 v 21:59 | Eliss |  Moje kecy
Autor: Gilly Macmillanová
Žánr: Krimi, Thriller
Mé hodnocení: 60%
Obsah: Noah a Abdi jsou už několik let nejlepšími přáteli. Oba patnáctiletí kluci navštěvují stejnou střední školu, mají společné koníčky. Nic na tom nemění ani fakt, že Abdi je muslim a do Anglie se přistěhoval ze Somálska, a Noah má poměrně bohaté rodiče a mohl by mít spokojený život.
Noahův táta Ed cestuje po celém světě, pracuje jako fotograf, a nejčastěji pořizuje fotografie v uprchlických táborech.
Ed se zrovna vrátil, a ve svém rodném městě otvírá novou výstavu svých fotografií. Je tu i jeho žena Fiona a samozřejmě i Noah, který si sebou přivedl i svého kamaráda.
Po výstavě se obamladíci nenápadně vytratí ven. A o pár hodin později u dvou rodin klepe na dveře policie.
Noah je nalezen v jednom kanálu v hlubokém bezvědomí. Na břehu se promrzlý a v šoku krčí Abdi - a ten nekomunikuje ani s policií, ani s rodinou. Je jasné, že viděl něco, co jej hluboce zasáhlo.
Případu se ujímá detektiv Jim Clemo, který se právě vrátil do práce z dovolené, na které se zotavoval z posledního těžkého případu, který jej hluboce poznamenal.
Jim dostane k ruce mladého, horlivého kolegu, který je někdy možná až příliš impulzivní.
Co se Noahovi mohlo stát? Proč se toulal se svým kamarádem v noci venku, v odlehlých končinách města, když navíc Jim brzy zjistí, že mladík je vážně nemocný?
Pátrání se brzy začne ubírat směrem, který může navíc rozpoutat v celém městě napětí mezi rozdílnými komunitami.
Hodnocení: Tuto knížku jsem si půjčila v knihovně. Na první pohled mě zaujala moc pěkná obálka, a anotace také nevypadala špatně.
Vůbec jsem netušila, co od děje vlastně čekat, protože knížka ze začátku působila hodně záhadně. Po padesáti stránkách se to celé ale pěkně rozjelo, a knížka mě doslova vtáhla.
Hlavní postava, detektiv Jim, není úplně typický detektiv z knížek, sice má za sebou nějaké to trauma, ale jinak je jeho charakter a chování tak trochu jiné, než bývá zvykem.
Knížka se hodně zabývá i Somálci a jejich kulturou, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, o kterých jsem neměla ani tušení.
Kniha má dvěstě sedmdesát stránek, což je tak akorát, protože ke konci již kniha ztráci dech, upřímně řečeno, konec mě zklamal, a některé situace tak jak byly vysvětleny mi nedávaly moc smysl.
Je to veliká škoda, protože knížka měla zajímavý potencionál. Od autorky si ale určitě nějakou knihu ještě seženu, třeba ta příští bude lepší!
A co Vy? Četli jste tuto knížku? Nebo ne? A máte rádi moderní detektivky, nebo si raději přečtete ty staré? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Vyvrhel Gilly
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Koberec nebo lino?

Koberec 66.7% (126)
Lino 33.3% (63)

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 10. ledna 2020 v 8:22 | Reagovat

No téma je zajímavé..

2 Nikola Nikola | 10. ledna 2020 v 14:47 | Reagovat

Četla jsem jak Spálenou oblohu, tak Dokonalou. Zatímco ze Spálené oblohy jsem byla nadšená, Dokonalá mě zklamala. První polovina knihy se dle mého názoru dost táhla, druhá - ta byla o něco lepší, ale celkově to pro mě bylo průměrné čtení. Obě knihy jsem recenzovala na svém blogu.
Vyvrhel mě zaujal svou anotací, ale přesto nad knihou pořád váhám. V současné době, u nás autorce vyšla další kniha - Chůva, od které čekám hodně napínavé čtení. Rozhodla jsem se, že to ještě zkusím a knížku si koupím. Jsem na ni zvědavá.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 11. ledna 2020 v 12:35 | Reagovat

Neznám.
Poslední dobou se snažím detektivnímu žánru vyhýbat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší