close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Nymfomanka Volume 1/2

30. listopadu 2019 v 20:18 | Eliss |  Moje kecy
Varování: Článek může obsahovat spoilery!
Dnes bude recenze na trochu starší dílo, které je rozdělené na dva na sebe navazující filmy. O kontroverzním snímku Nymfomanka jsem spoustu slyšela, četla jsem spoustu komentářů na československé filmové databázi, a obě části mají kolem šedesáti procent, což je slušné.
Nejvíce mě ale zarazila hodnocení - většinou se objevuje odpad a pět hvězdiček. Filmy se sexuální tematikou mi nikdy nevadily, a jak už název napovídá, tady bylo sexu požehnaně.
Snímek režíroval Lars von Trier, který si napsal sám i scénář.
Oba filmy mají dlouhou stopáž - první má něco přes dvě hodiny, druhý dokonce skoro tři.
Na začátku první části se ocitneme v nějaké zapadlé noční uličce, kde leží na zemi zmlácená žena v bezvědomí. Všude kolem je ticho, které neruší ani padající sníh. Po pár okamžicích se na scéně objevé starší muž, který bezvládnou ženu vzkřísí a následně ji pozve k sobě domů na šálek čaje.
Muž se jmenuje Seligman, je to starý samotářský podivín, a žena se představí jako Joe. Následně začne Seligmanovi vyprávět svůj životní příběh, ve kterém hraje hlavní roli sex.
Jak vlastně začala v mladém věku objevovat svou sexualitu, jakým zásadním způsobem ji ovlivnil vztah s rodiči a pozdější bouřlivé období dospívání. Jak do jejího života zasáhne mladík Jerome, jehož osud se s Joeiným několikrát protne.
Závislost může mít mnoho podob, ale závislost na sexu patří snad mezi ty nejproblematičtější a ve společnosti je toto téma většinou tabu.
Někteří lidé si třeba mohou myslet, že to musí být přeci fajn, mít partnera nebo partnerku, který může (musí) mít sex pořád, ale opak je pravdou.
Joe postupně odhaluje svůj šokující příběh, příběh ženy, která samu sebe považuje za špatného člověka a vyvrhele společnosti, je tomu ale tak doopravdy?
Výsledek obrázku pro Nymphomaniac poster
Nymfomanku Volume 1 jsem shlédla minulý týden o víkendu, a ke zhlédnutí druhé části jsem se odhodlala až po týdnu a to jsem ještě přemýšlela, zda chci vůbec pokračování vidět.
Pro někoho může být snímek pouze pornofilmem, za těmi všemi odvážnými sexuálními scénami se ale ukrývá docela silný podtext. Už jsem zmínila, že se sexem ve filmech nemám problém, toto bylo však velmi realistické a mnohdy opravdu šokující. Některé scény asi z hlavy jen tak nedostanu.
Líbily se mi i "povídací" pasáže mezi Joe a Seligmanem, které jsou doplněny pěknými snovými obrazy, vyprávění často odbočuje někam jinam.
Oba snímky jsou spíše pro filmové gurmány, pro lidi, kteří mají rádi zvláštní styl vyprávění, téma a celkové provedení není úplně nejstravitelnější, a je asi dobré se na film podívat několikrát.
Závislost na sexu je zde ukázána v celé své konečné hrůznosti - mimo jiné i nehezké fyzické následky, protože sex s deseti muži denně se zákonitě musí někde projevit.
Líbil se mi hudební podklad, potěšily mě známé herecké tváře, jednu z hlavních rolí ztvárnil Shia LaBeouf, a v druhé části si roličku střihne i Willem Dafoe. Hudební podklad je také vybrán dobře - zazní například i skladba od Rammsteinů.
Film ve mě zanechal hluboký dojem, nicméně o žadný velkofilm se nejedná, a znovu si jej asi nepustím. Tento film není pro lidi kteří nemají rádi otevřené sexuální scény, těm se líbit rozhodně nebude.
Oba snímky hodnotím shodně padesáti procenty a jsem z nich docela rozčarovaná. Něco se mi v obou filmech třeba hodně líbilo, a některé věci jsem už nezkousla.
Rozhodně se ale jedná o zajímavě natočený film, originalita se mu nedá upřít.
A co Vy? Viděli jste tento dvoudílný film? Nebo ne? Ajaké jste z něj měli pocity? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji pěkný den, Vaše Eliss ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se Vám filmy pro pamětníky?

Ano 60.9% (98)
Ne 21.1% (34)
Žádný jsem neviděl(a) 18% (29)

Komentáře

1 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 30. listopadu 2019 v 20:30 | Reagovat

Četl jsem Nymfomanku od Antonína Raška, tam ale hrdinka skutečnou Nymfomanku nebyla a vše je pojato velmi decentně..

2 tinka77 tinka77 | 1. prosince 2019 v 13:23 | Reagovat

Nie nevidela som to...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší