Prosinec

2. prosince 2018 v 12:55 | Eliss |  Moje kecy
Po dlouhé době usínala v cizí posteli. Milovala svou postel, která trůnila v jejím pubertálním pokoji. Punkové povlečení, pokoj ozdobený plakáty a na zdi velký nápis PUNKS NOT DEAD.
Ve svých třinácti letech neznala lepší zážitek než koncert kapely Visací zámek, na který se chystala příští měsíc.
Zachvěla se. Od okna trochu profukoval nepříjemný lezavý vítr. Foukalo už od rána, a když se k tomu připočítalo ještě pádání sněhu, ideální zimní počasí.
Dnes ji rodiče přivezli k tetě Anežce na vesnici. Bude tu ještě dva dny, protože máma s tátou vyrazili na zájezd.
Zachumlala se ještě více do peřiny. Z vedlejší místnosti znělo veselé prskání dřeva v kamínkách. Teta teď určitě sedí v křesle a plete tlusté vlněné ponožky.
"Víš, Ivetko, teplo na nohy je základ. K stáru pak můžeš chytit revma, a to je teprve trápení!"
Samozřejmě tetě přikyvovala, ačkoliv tomu, co říkala, moc nerozuměla. Aktuálně pro ni bylo nejdůležitější to, co dostane na Vánoce od rodičů. Nejvíce si přála tablet a zimní kabátek, který se jí moc líbil, a dokonce jej už ukázala v obchodě mámě.
Nejhezčí svátky v roce tu budou už za týden!
V tom jí v hlavě vytanula věc, která se přihodila dnes odpoledne na procházce v lese kousek za tetinou chatou. Procházela se stejnou lesní pěšinou jako vždy, když se vydala na procházku.
Tentokrát se však zarazila v půli cesty. Najednou ji zaplavil tak obrovský strach, že skoro hystericky křičela. Něco bylo špatně, nějaká podivná energie... Asi dvacet metrů před ní stála vyhlášená samota u Hájků. Místo proslulé svými údajnými paranormálními úkazy. Několik lidí tu nezávisle na sobě spatřilo podivné zjevení.
Iveta byla sice strašpytel, přesto však pocítila touhu starou, polorozpadlou budovu prozkoumat.
Bíle omítnutá budova, bývalý statek se starodávnými vesnickými prvky s téměř shnilou doškovou střechou.
Vstoupila do objektu a vytáhla mobil. To budou fotky! Všude kolem prach, zbytky dřevěného nábytku a hromada suti.
Klep, klep, klep. Zvuky, které vytrhly Ivetu z klidu. Jako by někdo přímo ve vedlejší místnosti házel kamením...
Asi nějaké zvíře, pomyslela si. Že by kočka?
Pro jistotu popadla jedno delší prkno, vzala si jej jako zbraň a statečně se tiše vydala za zvuky.
Dveře byly vytržené z pantů, místo nich tam byl kus jakéhosi igelitu. Iveta odrhnula igelit, a...
Za nimi nikdo nebyl. Prázdná místnost, až na hromádku zmuchlaných dek v koutě. Zamračila se a zase vyšla do chodby. To už má halucinace či co...
Vyděšeně zírala na poloprůhlednou postavu muže, která se vznášela asi deset centimetrů nad zemí. Oblečen byl do otrhaných hadrů, a působil přepadle. Nehýbal se, jakoby chvílemi splýval s okolním prostředím.
Vykřikla a okamžitě se dala na útěk. K tetě doběhla rekordní rychlostí, ale byla si téměř jistá, že ji nic nepronásleduje. To se mi přeci jen zdálo! Mohla jsem mít vidiny ze zimy nebo to byla hra světel...
Přesto se jí však zmocňoval děs. Něco se stane, určitě...
S tetou si daly oběd a pokusila se na vše zapomenout. To se jí podařilo až do onoho okamžiku, kdy ležela v posteli a vše se jí najednou znovu vybavilo. Je už velká, na strašidla nevěří, a přeci...
S povzdechem se otočila na druhý bok. A v tom si uvědomila, že neslyší praskání ohně. Že by teta šla spát? Není přeci tolik hodin...
A v tom přestala skoro dýchat. Zpod postele se ozývalo škrábání, jako by někdo hřebíkem ryl do podlahy. Křečovitě se chytila peřiny a přitáhla si ji přes hlavu.
Třásla se strachy a pozorně poslouchala škrábání, které se postupně přibližovalo. Že by to bylo nějaké zvíře bylo vyloučeno. Teta v chatě nesnese jakéhokoliv živého tvora, který má čtyři nohy. Určitě sebou přinesla nějakou zlo energii...
Byla jako paralyzovaná. Vžuuuum. Něco lepkavého a studeného se jí omotalo kolem nohy, a to byla poslední kapka. Zalila ji vlna tepla, a upadla do mdloby.

Výsledek obrázku pro Punk room
Doufám, že se Vám můj námět na povídku alespoň trochu líbil. Snažila jsem se vytvořit hororový příběh, a jak se mi to povedlo posuďte sami.
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásnou první adventní neděli, Vaše Eliss ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kočka nebo pes?

Kočka 46.3% (38)
Pes 53.7% (44)

Komentáře

1 Janinka Janinka | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 14:08 | Reagovat

Divím se, že tak dlouho vydržela, já bych asi padla do mdlob už v tom rozpadlém stavení :D. Dobrý! :)

2 Sugr Sugr | E-mail | Web | 2. prosince 2018 v 17:52 | Reagovat

Hororové dílka jsem tu moc nezaznamenala na Blogu cz,je to zajímavé...

3 Karin Karin | Web | 3. prosince 2018 v 17:02 | Reagovat

Pěkné počtení, ráda sem k tobě zase zavítám :) závidím ti tu fantazii. Poradila bys mi, jak na bok do menu vložit banner?

4 Jan Turon Jan Turon | Web | 3. prosince 2018 v 22:16 | Reagovat

Kdysi se i přihodilo něco podobného, i když bez nadpřirozeneho kouřit  vše se dalo vysvětlit.. Záhadné zvuky zvuky vydávala kočka apod...

5 Leník Leník | Web | Sobota v 17:48 | Reagovat

Ááá, mám úplně husí kůži! Tvé povídky jsou tak kvalitní. Opravdu úžasné:). Píšeš si je třeba do počítače, Wordu, abys je měla někde uložené? Mohla bys napsat knihu, fakt!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší