Jde jim o naše zdraví?

6. dubna 2018 v 17:51 | Eliss |  Moje kecy
Všichni to známe. Jsme nemocní, něco nás bolí. Jako první si většinou vezmeme nějaký prášek, popřípadě navštívíme lékaře, odkud povětšinou chodíme s receptem nebo seznamem léků, které si máme koupit.
Ale je to opravdu vždy potřeba? Neříkám, pokud má někdo vysoký tlak či cukrovku. Tam jsou léky samozřejmě nutné.
V roce 2015 upozornil bývalý ředitel švédské zdravotnické společnosti na zatajování léků proti rakovině a šíření málo účinných léků kvůli většímu zisku.
Spousta konspirátorů má teorii, že lék na rakovinu byl již dávno vyvinut, ale mocní a bohatí byrokraté jej nechtějí pustit do světa. Důvodem má být mimo jiné i záměrné likvidování populace z důvodu přelidnění. Není něco takového ale až příliš přitažené za vlasy?
Dále mají lékaři téměř přehlížet léčivé účinky bylinek a spousta z nich odmítá homeopatika jako "šarlatánství."
Osobní zkušenost s homeopatiky nemám. Někteří známí je tvrdě odsuzují, ale jedna mámina kamarádka si je nemůže vynachválit, protože jejím dětem pomohly s chronickým kašlem lépe než nějaká antibiotika.
Bylinky jsou rozhodně velkým pomocníkem při léčbě různých nemocí dýchacích cest, problémů s močovým měchýřem a určitě likvidují spoustu dalších nemocí.
Jenže jejich problém je, že byliny se nedají patentovat. Mě osobně nikdy žádný lékař neřekl, abych se zkusila vyléčit pouze přírodním způsobem. Zato jsem někdy odcházela i se třemi recepty, ale léky mi paradoxně spíše uškodily.
O svých problémech s užíváním antidepresiv jsem psala v jednom z minulých článků.
Před třemi lety jsem o prázdninách měla dost bolestivý zánět močového měchýře. Po návštěvě praktické lékařky jsem začala brát antibiotika. A už třetí den se mi spustily naprosto příšerné střevní potíže - asi týden mi stačil pouhý doušek vody a už jsem utíkala na toaletu, často jsem to i nestihla. Takové zdravotní problémy nepřeji nikomu.
Po konzultací s lékařkou, která mi sdělila, že za můj problém pravděpodobně mohou antibiotika, která mi mohla poškodit střevní mikroflóru, jsem je byla nucena vysadit. Ale i tak trvalo dlouho, než jsem mohla pořádně jíst.
Hrozné je už to, že kterýkoliv lék si koupím, při čtení příbalové inormace mi až vstávají vlasy hrůzou z toho, co vše za škody mohou v lidském organismu napáchat.
A třeba takové očkování, které nám má zajistit imunitu proti například obrně, záškrtu, černému kašli...
Jsou rodiče, kteří nechtějí své děti nechat očkovat. Ale v tom případě jim hrozí velké problémy, dokonce i vězení. Je to přehnaný strach?
Moje bývalá třídní učitelka nám na třídním srazu vyprávěla, jak její dvouletý vnuk začal po povinném očkování vykazovat známky autismu. Začal se vracet zpátky ve vývoji, který předtím probíhal úplně normálně. Přestal chodit, byl apatický, nejevil žádný zájem o hračky a jiné vjemy.
Myslí si, že za tento stav mohlo to očkování, bohužel to nemohou dokázat. Nikdo z lékařů ssamozřejmě nechce slyšet, že by mohli mít na něčem podobném podíl viny.
Před třemi lety jsem podstoupila nepovinné očková proti rakovině děložního čípku. Často jsem přemýšlela, jestli toto rozhodnutí bylo správné a zda mě dokáže vakcína opravdu před touto nemocí ochránit.
Myslím, že ve farmaceutickém průmyslu se točí neuvěřitelné množství peněz a věřím, že k nějakým nekalostem tam určitě může docházet.
Co si o očkování a předepisování velkého množství léků myslíte Vy? Máte nějaké negativní zkušenosti s očkováním? Napište mi do komentářů!
Děkuji za přečtení a komentáře, přeji krásný dubnový den, Vaše Eliss ♥
Výsledek obrázku pro Homeopatika
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Bílá nebo černá?

Bílá 46.6% (89)
Černá 53.4% (102)

Komentáře

1 singleandfabulous singleandfabulous | Web | 6. dubna 2018 v 18:01 | Reagovat

S těmi léky je to těžké. Můj kamarád dělal ve firmě, kde se prášky vyráběly a musím říct, že po několika diskuzích zvážím každý paralen dvakrát...

2 Jan Turon Jan Turon | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 18:27 | Reagovat

Jenom k těm pribalovym informacim...aby se farmaceutické firmy vyhnuly žalobám, mudi uvádět na pribalovych letacich i naproste marginalie, k cemu dochazi jednou za desettisice aaz statisice pouziti u jinaak oslabeneho organismu...ale je z toho vydeseno dost lidi

3 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 20:12 | Reagovat

a taky se říká že někdo vymyslel jak auta mohou jet na vodu ale taky se to tají, aby se vydělalo:-) peníze hýbou světem!
trochu nadsázka..

no když jsem byla těhotná, lékům jsem se vyhýbala a byla jsem nemocná a pomohl mi med, čaj, spánek a klid:-) ale to nebylo nic vážného

to co píše Honza Turon je pravda, v příbalových letácích se píše kde co právě proto aby se farmaceutické firmy vyhnuly žalobám

a co se týče očkování - musím říct a zaťukat že u nás problém zatím není naštěstí, chápu, že pokud se stane někomu to co tvé známe, je proti očkování ale já bych ho úplně nezavrhovala, protože díky očkování se podařilo "vymýtit" nemoci, s kterými bychom se setkat nechtěli

4 Marcela Marcela | E-mail | 6. dubna 2018 v 20:21 | Reagovat

Já lékům už nevěřím, psala jsem i o svých zkušenostech s nimi. Homeopatika pomohli moji dceři, když ji stále tekla krev z nosu. Užívala je cca měsíc a potom měla a má klid. Škoda, že se bylinky nebo alternativní medicína nespojí s lékařskou. V jiných státech, co jsem vyčetla, spolupracují. Jen u nás je to jiný. Je to opravdu o penězích. Nasadit lidem léky s vedlejšími účinky, aby si přišli pro další. Samozřejmě jsou lékaři, kterým záleží víc na lidech.
Jen je jich málo, což je smutný.

5 Lenn Lenn | Web | 7. dubna 2018 v 0:34 | Reagovat

Podle mě je tohle všechno o lidech. Zatím jsem měla povětšinou štěstí na doktory, kteří mi vždy se vším pomohli a nepředepisovali na vše automaticky antibiotika. Ta jsem měla všehovšudy asi dvakrát, k těm se doporučují preventivně i probiotika právě proto, že antibiotika naruší střevní mikroflóru.

O tom s lékem na rakovinu jsem už párkrát přemýšlela, ale kdoví. Syslit si někde lék na rakovinu a kvůli penězům ho nepoužít, to mi přijde hodně podlé a doufám, že to pravda není. Léky si beru jen pokud je to opravdu nutné, ale očkování věřím. O nežádoucích účincích jsem slyšela hodně právě na to proti rakovině děložního čípku a na to očkovaná nejsem.

Jsou doktoři dobří, jsou doktoři špatní, ale já jim převážně věřím. Jsou věci, se kterými si sami neporadíme, ale taky nejsem zastáncem cpaní do sebe léků za každou cenu.

6 tinka77 tinka77 | Web | 7. dubna 2018 v 19:08 | Reagovat

Na očkovanie do ruky- myslím rubeola zomrela moja 8 mesačná sesternica. Je to už dávno mala by dnes 53 rokov. Hovorilo sa, že ju zaočkovali prechladnutú- ktovie. Homeopatiká neužívam až na masť traumel S, ktorú som používala pri liečbe zlomenej ruky -pomohla vynikajúco- obsahovala 9 byliniek. Antibiotiká dnes nie sú to čo bývali. Brali sa každých 3-6 hodín dnes stačí 1x za 24 hodín. Predtým to boli kultúry plesní dnes často ťažké kovy. Ale neviem sa k tomu vyjadriť ,-C

7 J.R. J.R. | Web | 7. dubna 2018 v 21:07 | Reagovat

Já nesnáším typ doktorů kteří berou pacienty jen jako kus hovězího nebo nějakou věc :O

8 Erin Walentine Sammael Erin Walentine Sammael | Web | 8. dubna 2018 v 0:27 | Reagovat

Nesnáším doktory vždy mne blbě vyšetří

9 little-booktea little-booktea | Web | 8. dubna 2018 v 7:53 | Reagovat

Mě nikdy léky nějak neškodilo, ale... Myslím si,že přírodní kapky a přírodní léky jsou nejlepší, bohůžel také dost drahé, moje kamarádka byla ,,nemocná" a brala přírodní kapky jako např. grapefruitové atd. To stou rakovinou je opravdu strašné, dobře populace je přemnožena, ale to neoprávní zabíjet děti a ostatní co mají rakovinu, po tomto článku si dost myslím,že lék na rakovinu je a  také je nespravedlivé,že ti co nemají tolik peněz nějak nesmírní a nemohou se léčit s rakoviny, ale naopak ti co mají peníze jsou na tom lépe.Bohůžel to tak chodí a je to hnusné, při takové vážne nemoci by měli mít všichni stejné podmínky...

10 Lucka Lucka | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 11:20 | Reagovat

To je hodně zajímavý článek k zamyšlení, Eliss. Ono je to s tím těžké, zdravotnictví je ohromný business a jinak to nebude. Zase na druhou stranu hodně záleží i na lékaři, který tě ošetřuje, jestli do tebe bude cpát antibiotika při první známce kašle nebo ne. Já mám na věc svůj pohled, protože jsem jako dítě byla pořád nemocná a můj doktor byl shodou okolností i kardiolog, takže mi nechtěl antibiotika dávat, nicméně většinou mu po třech týdnech, kdy jsem se v nemoci jen matlala, nic jiného nezbylo. Ono je to opravdu těžké a taky podle mě záleží případ od případu.

Mám známého, který lítal po doktorech a jediný, kdo mu nakonec skutečně dokázal pomoci byl nějaký šarlatán s bylinkami a od té doby na něj nedá dopustit, zase mám i kamarádku, jejíž babička jednoho takového navštěvuje a víceméně mu jen cpe peníze a výsledek žádný. Já to mám tak napůl, většinou k doktorovi nejdu, dokud nemám horečku nebo mi není opravdu špatně, do té doby se to snažím léčit nějak sama.

Cervarix (mám dojem, že se tak jmenuje ta vakcína proti rakovině děložního čípku) jsem dostala taky. Už je to delší doba, bylo to nějak v době kdy tohle začínalo a já byla v ideálním věku. Vím, že tehdy na to pojišťovna přispívala a mamka mě očkovat nechala. Neměla jsem žádnou alergickou reakci, nicméně si nejsem jistá, jestli to skutečně něčemu pomůže... Ona ta cena byla dost astronomická a já mám kolikrát dojem, že čím vyšší cena a propagace je, tím víc to stojí za houby.

11 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 11:34 | Reagovat

Moc chytrý námět na článek Eliss! Na to jsem mezi svýma spolužákama viděl super vtip: "Když zubaři vydělávají na našich kazech, tak proč by jsme měli používat zubní pastu, co doporučuje 9 z 10 lékařů."
"V roce 2015 upozornil bývalý ředitel švédské zdravotnické společnosti na zatajování léků proti rakovině a šíření málo účinných léků kvůli většímu zisku." Já vím, že sám jsem odhalil Zatajený obsah na Disney.cz, Zatajený obsah na Nickelodeon.cz, Pravá budoucnost Blog.cz, Prank na OMS,... a spoustu poměrně neuvěřitelných věcí ale tomu s tím ředitelem ani já nevěřím! :D Vím, že jsem ten, co luští ve škole z křištálové koule a podobně ale tohle je i na týpka jako já moc! :D To, co je v těch článcí je pravda a aby to bylo nějakým způsobem podloženo, tak tam jsou i přímé odkazy. A jednou jsem opravdu ve výuje vzal kouli a pokoušel se z ní něco vyvěštít - což bylo boží! :D Ale ředitel ve zdravotnictví, co říká, že existuje lepší lék na rakovinu - to je moc! :D

Ono spousta konspirací nejdříve byly jenom konspirace. Pouhé teorie a potom se ukázali jako pravdivé. Rozhodně né placatá země, náš Měsíc je jen hologram - bože, KAM NA TO TI LIDI CHODÍ? Ale třeba kdysi dávno byly normální reklamy o tom jak je zdravé kouřit. Pomáhá vám to na krk a doporučuje to 6 ze 7 odborníků. Na plakátech kouřili i děti,... Až o několik let se ukázalo, že kuřácké společnosti schválně zatajovali jeho škodlivost, o které věděli. Ale ten příběh je trochu jiný. Je pro vědce těžké poznat jestli je cigareta škodlivá a proto se nejdříve o ní nic pořádného nevědělo. V reklamce vymysleli koužící děti, zařídili ty "odborníky" z bůh ví jakého oboru. :D A už to jelo. Až potom se cědcům už povedlo postupně zjistit vliv tabáku, tak to postupně cigaretové společnosti zametali pod koberec, až to nakonec prasklo a jsou cigarety jak je známe dnes. S černýma plícema a oznámením, že ministerstvo zdravotnictví varuje, že kouření může zabíjet.
Jednou jsem probíral s kamarádkou historičkou nesrovnalosti v dějinách, které dokazují existenci stojů času, ale to, že zatajují léky mi příjde přetažené za vlasy. Když víte jak ten princip tvoření léků funguje, tak vám docvakne, že je to pitomost. Léky jsou zveřejněny dříve než jsou zkontrovány jestli jsou škodlivé. Je jedno, že zákony to zakazují. Je tomu opravdu tak. Léky se musejí nejdříve na někom vyzkoušet a to je skoro 200 lidí, kteří mají rozdilné životy, aby se právě zjistili její účinky. Jestli ty léky nějakému tělu pomohli, tak se to dozvěděl ten pacient a jeho rodina, lékaři, okolí... Chcete říct, že je všechny zabili. To je přehnaný.
Očkování - Autismus je porucha vývoje mozku. A mozek se neustále vyvíjí v raném dětstkém věku, kdy je i povinné očkování. Tělo samo mohlo nezvládnout vývoj, protože se to stávalo už před tím než vůbec očkování začínalo. To je jako. Ve dvou letech začal navštěvovat babičku. To ona může tedy za jeho poruchu vývoje mozku! Ne, ne, ne. Lidé hodně věcí nevnímají a neví o nich, takže potom vinu přikládají věcem, kterých si všimli. Učitelka jistě neučí biologii. Takže očkování to zazpůsobit nemuselo.
Léky se koutloují v různých státních středicích a jsou povinny zveřejnovat jejich výsledky společně s výrobkem. Proto oni dávají ty bříbalové letáčky s naprostou upřímností ohledně závadností. I přesto, že jim to škodí a házejí na výrobek špínu. A to je důkazem, že léky jsou opravdu upřímné a když jejich prodej v lékárně, tak by měli být ověřené. Pokud si koupíš lék u doktora nebo někde něco u vietnamce, tak je to jinak. Tam to nikdo nekontroluje. Léčiva z nemocnice ano, ale doktora už myslím ne. Hlavní je, že systém je spolehlý. Takže žádné léky na rakovinu. A teď mně omluvte vyvěštil jsem si kde najdu stroj času. Ahoooj! :D

12 supice supice | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 17:13 | Reagovat

Léky neberu už hódně dlouho a žiju:) Když o sebe člověk pečuje - zdravě se stravuje, hýbe se, pečuje o svou psychiku, atd. moc nemocí si neužije. A když už, tak to lze velmi dobře řešit vhodnými bylinami, které si můžeme nasbírat zcela zdarma;)

13 supice supice | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 17:14 | Reagovat

On je největší problém v tom, že dnešní zdravotnictví neřeší příčinu nemoci ale jen utlumí její příznaky...

14 klavesnicetuka klavesnicetuka | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 22:27 | Reagovat

[11]: tak ten vtip mě naprosto rozsekal:-D

15 Joina Joina | Web | 9. dubna 2018 v 5:49 | Reagovat

O zatajování léku jsem už tak něco četla.
Některé léky v něčem pomohou jiné zase uškodí. Jednou jsem brala léky nebudu psát na co. Ale to byly ty nejhorší léky  u kterých se na mě projevily nežádoucí učinky, že jsem musela poprosit doktora o jiné....

16 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:17 | Reagovat

[14]: Kterej? :) Doufám, že tam nějakej byl. :D

17 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 16:19 | Reagovat

[14]: Joo! :D Už vím! Díky. :)

18 Chiméra Chiméra | 11. dubna 2018 v 18:30 | Reagovat

Už to dávno nejde o zdravie ale o peniaze.Lekari a ich lieky.Farmaceuticke  spoločnosti.

19 ivisek ivisek | Web | 24. dubna 2018 v 15:17 | Reagovat

Vím a znám sama ( bohužel ) léky brát musím :-( na ředění krve mi doktorka předepsala tu nejhorší sra*ku! :-/ mám supr experta,který mi předepsal lepší a za to jsem ráda.Děkuji za milé návštěvy a přeji krásný den Ellis:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší