5 špatných trendů úpravy nehtů

21. července 2009 v 10:13 | Eliss |  Beauty
Prvním z prohřešků jsou umělé nehty. Extra dlouhé a hranaté. Pokud takové někdo má, následuje pak poklepávání na jakémkoli kuse nábytku, které dere uši a znervózňuje okolí, dále také nemožnost pro majitelku dlouhých umělých nehtů cokoli pohodlně vzít a udržet.

Obléknout punčochy se pak stane téměř noční můrou. Navíc pořídit si umělé nehty není levnou záležitostí. Neobnáší to jen jednorázovou návštěvu manikérky, ale nutné jsou další návštěvy pro opravu nehtů, pokud se zlomí či odloupnou, což postupně počáteční částku velmi navyšuje. Své vlastní nehty vlastně neustále ničíte, protože se jim nedostává vzduch, nepomáhá jim sluníčko a jsou čím dál méně vitální a stále ošklivější. Když byste se tedy rozhodla umělé nehty sundat, bude vám nějakou dobu trvat, než se vaše vlastní dostanou do dobré kondice a budete s nimi spokojená. Jediné umělé nehty, které jsou povolené, mají zakulacený tvar a rozumnou ( krátkou ) délku.

Druhým tahem vedle jsou přeplácané dekorace na nehtech. Květina namalovaná na jednom velkém nehtu je rozkošná, navíc elegantní a zastává funkci skvělého doplňku, ale všech deset nehtů s různorodými květinami či nalepenými kamínky, ať už jsou sebekrásnější, vypadá kýčovitě. To si prostě nechat udělat nemůžete, raději se ozdob na nehty vzdejte úplně. Za dekoracemi následuje francouzská manikúra. Lidé si myslí, že francouzská manikúra je klasika, která má své místo vždy, avšak návrháři s tímto rozhodně nesouhlasí. Jde prý o okoukaný styl, který své místo při úpravě nehtů definitivně ztratil. Co však je ještě horší než francouzská manikúra? Přece francouzská pedikúra.

Čtvrtým neodpustitelným prohřeškem je různá délka nehtů. Z domova nemůžete odejít, pokud je jeden krátký, druhý delší, další zase nejkratší. Musíte si ihned udělat čas a nehty upravit tak, aby byly jednotné.

Navíc ty krátké jsou in, dlouhé obecně nejsou příliš populární, proto je tedy za každou cenu mít nemusíte. A nakonec ten nejhorší prohřešek - neudržované nehty. Oloupaný lak je naprostou prohrou na poli manikúry. Pokud jste tedy lenošná, než abyste si nehty pravidelně lakovala a po pár dnech opravovala, zkuste bezbarvý lak. U něj není tak výrazně vidět, pokud na některém nehtu kousek chybí. To však ale neznamená, že jej nebudete nikdy opravovat. Nejlépe je jednou za čas nehty odlakovat a poté opět nanést úplně novou vrstvu laku. Ještě jedno provinění - okousané nehty. K tomu, abyste přestala stačí například investovat do manikúry.

Do nehtů, které jste si nechala za velmi drahý peníz upravit, nebudete bez rozmyslu jen tak kousat a navíc lak nechutná nejlépe. Takže, jaké že nehty jsou in? Krátké a zakulacené. Hranaté byly žádané dříve, nyní se také dají " překousnout", avšak zakulacené jsou skutečným trendem, který nyní frčí.

Nalakovat je můžete matným, lesklým i bezbarvým lakem. Pokud však na lakování nemáte čas ani chuť, pak i na "holé" nehty dostanete zelenou kartu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Výsledek obrázku pro kniha ti sluší